Żuk awansowała do dziesiątki

Kamila Żuk zajęła dziesiąte miejsce w biegu pościgowym juniorek podczas MŚJ w Osrblie. Polka uzyskała trzeci czas dnia! Wygrała rewelacyjna Waleria Wasniecowa z Rosji.

Rewelacyjna, bo jako jedyna Rosjanka strzelała dzisiaj bezbłędnie. Dało jej to awans na pierwsze miejsce aż z 24. pozycji po sprincie! Wasniecowa poprawiała swoją sytuację ze strzelania na strzelanie. Na półmetku była już dziewiąta, na ostatnie strzelanie wbiegała jako czwarta. Biathlonistka z Rosji wykorzystała karne rundy rywalek i wyszła na kilkosekundowe prowadzenie przez Ingrid Landmark Tandrevold. Norweżka nie dała jednak rady dogonić Wasniecowej, co więcej - sama straciła drugie miejsce na rzecz Micheli Carrary z Włoch.

Bardzo dobrze - do ostatniego strzelania - spisywała się Karoline Erdal. Norwezka przewodziła stawce, ale w decydującym momencie spudłowała aż trzy razy i zamiast stać na podium, finiszowała na siódmym miejscu.

Pozytywnie należy ocenić występ Kamili Żuk. Polka zaprezentowała się dzisiaj na medal, ale straty po wczorajszym sprincie były zbyt duże, żeby walczyć o podium. Wasniecowa miała co prawda niewiele mniejszą stratę na starcie niż Żuk, ale Polka w odróżnieniu do Rosjanki jednak zaliczyła dwie karne rundy. Dyspozycja biegowa była jednak bez zarzutu i na mecie Żuk mogła cieszyć się awansem o czternaście miejsc. Odejmując różnice wynikające ze sprintu - nasza reprezentantka uzyskała trzeci czas dnia. Lepsza była, co oczywiste, Wasniecowa oraz Anna Weidel z Niemiec, która zajęła piątą lokatę.

Druga z naszych zawodnicze, Kamila Cichoń, spudłowała sześciokrotnie i sklasyfikowana została na 53. miejscu.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Waleria Wasniecowa

 Polska | kobieta | Kamila Żuk