Claude obronił prowadzenie, nieudany pościg Pancerza

Emilien Claude utrzymał prowadzenie po sprincie i został mistrzem świata juniorów młodszych w biegu na dochodzenie. W zawodach rozgrywanych w Osrblie Przemysław Pancerz zajął siedemnaste miejsce.

Polak startował jako dziesiąty. Do ostatniego strzelania wszystko szło w dobrym kierunku. Zawodnik z Czarnego Boru pudłował co prawda po razie podczas pierwszej i trzeciej wizyty na strzelnicy, ale wciąż utrzymywał miejsce w pierwszej dziesiątce. Feralna okazała się druga stójka - Pancerz zaliczył trzy niecelne strzały i spadł na piętnaste miejsce. Na ostatniej pętli wyprzedziło go jeszcze dwóch rywali.

Do półmetka dobrze radził sobie Wojciech Filip, który z jedną karną rundą awansował z 37. miejsca na starcie na 28. pozycję. Aż sześć karnych rund w stójce spowodowało, że na metę zjawił sie jako 33. w kolejności. Awansem o osiem miejsc w porównaniu ze sprintem może się pochwalić Wojciech Skorusa. Z pięcioma karnymi rundami na koncie sklasyfikowany został na 39. miejscu.

Drugi złoty medal wywalczył Emilien Claude. Francuz ani na chwilę nie stracił prowadzenia, jakie miał po biegu sprinterskim. Mimo aż czterech karnych rund udało mu się obronić szesnastosekundową przewagę nad Cedriciem Christille z Włoch. Danilo Riethmuller z Niemiec finiszował jako trzeci. Najlepszym czasem dnia pochwalić się mógł Vebjoern Soerum z Norwegii, który awansował z 28. miejsca po sprincie na 8. pozycję.