Dahlmeier: Nie mogę uwierzyć w to co się stało

Laura Dahlmeier podczas konferencji prasowej po biegu masowym bardzo spokojnie podeszła do swojego sukcesu, twierdząc, że nie może do końca uwierzyć w to, co się stało.

Przez większą część rywalizacji w biegu masowym pań wydawało się, że będziemy świadkami kolejnej na tych zawodach sensacji i na pierwszym stopniu podium zobaczymy Amerykankę Susan Dunklee. Niemka jednak nie dała sobie wydrzeć złota z rąk i na ostatniej rundzie biegowej wyszła na prowadzenie.

- Przez wszystkie rundy biegowej rywalizowałyśmy z Susan, zwykle wyprzedzałam ją na podbiegach, bo miałam lepiej przygotowane narty, ona była szybsza na strzelnicy. Pomyślałam, że na ostatniej rundzie muszę zrobić to samo – opowiedziała dziennikarzom niemiecka mistrzyni. 

Reprezentacja Niemiec ma wylecieć na przedolimpijską próbę do Pjongczang w sobotę, Dahlmeier ma więc pięć dni na odpoczynek, spotkania z rodziną i wycieczki górskie, które tak bardzo lubi.

Susan Dunklee podkreśliła, jak bardzo zainspirował ją zwycięski start Lowella Bailley. Nie był to zresztą pierwszy raz. W 2014 r. Bailley zdobył srebro w biegu sprinterskim zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti, a Dunklee tydzień później brąz w Oslo.

- Pomyślałam o tym, kiedy on wygrał. Może ja też zdobędę medal Mistrzostw Świata? Dzisiaj Laura była trochę szybsza. Może za rok – zażartowała Dunklee.

Rozczarowana austriackim czempionatem może być Kaisa Makarainen. Finka zdobyła tylko jeden medal, co jest powtórzeniem jej wyniku z zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Oslo, gdzie taki rezultat osiągnęła właśnie w biegu masowym.

- Spodziewałam się czegoś więcej, ale to sport, który wymaga, aby sporo szczegółów zagrało razem idealnie. Dzisiaj pomyliłam się raz na strzelnicy, ale mój bieg był na tyle dobry, że wystarczyło to na medal. To była tylko moja wina, mój palec zadziałał zbyt szybko – przyznała Finka.

Makarainen powiedziała też, że nie jest pewna swoich planów w kwestii zawodów w Korei. Myśli teraz tylko o powrocie do domu i odpoczynku. Przypomnijmy, że biathlonistka ma wystartować również w Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, które niedługo rozpoczną się w Lahti, a to koliduje z jej ewentualnym startami w Pjongczang.

Powiązane osoby

 USA | kobieta | Susan Dunklee

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen