Niemiecki dublet w Hochfilzen

Ostatni złoty medal Mistrzostw Świata w Hochfilzen przypadł w udziale Simonowi Schemppowi. Na drugim miejscu podium ponownie stanął Johannes Boe. Po brąz sięgnął reprezentant gospodarzy, Simon Eder.

Austriacy od początku zaznaczyli swoją obecność w rywalizacji. Tuż po starcie szybkie tempo biegu narzucił Julian Eberhard, przez dłuższy czas przewodząc stawce. Sytuacja zmieniła się oczywiście po pierwszym strzelaniu. Jako pierwszy na trasę wybiegł bezbłędny Anton Szypulin, ułamki za nim Lowell Bailley i Simon Eder. Na karną rundę musieli udać się m.in. Martin Fourcade, Benedikt Doll, Ole Einar Bjoerndalen i wspomniany Eberhard.

Podczas drugiej rundy biegowej czołówka szybko się wyrównała. W peletonie biegli też Landertinger, Garanichev, Eder, Peiffer i Schempp. Ze strzelnicy po drugim strzelaniu najszybciej wybiegli Bailley, Landertinger i Doll. Straty nadrobił bezbłędny tym razem Fourcade. Ewentualne szanse na drugi w tych mistrzostwach medal pogrzebał Bjoerndalen, pudłujące tym razem dwukrotnie. Szypulin nieco je utrudnił, myląc się raz.

W kolejnej rundzie biegowej oglądaliśmy kilkunastoosobową czołówkę, w której wszystko jeszcze mogło się wydarzyć.Wiatr nie przeszkadzał zawodnikom na strzelnicy i wielu zawodników było bezbłędnych. Czołówka po trzecim pobycie biathlonistów na strzelnicy była nadal szeroka - Eder, Baillery, Fourcade, Schempp, Landertinger, Peiffer w niewielkich odstępach czasowych wybiegli kolejno na trasę. Ponownie pudłował Szypulin, dwa razy pomylił się Doll.

Na trasie przed ostatnim strzelaniem przypomniał o sobie Fourcade, który swoje szanse medalowe pogrzebał pudłując dwa razy podczas drugiej stójki. Z ostatnim strzelaniem szybko uporał się Eder, tuż za nim był Schempp, do których stracił nieco Bailley, a blisko 10 sekund za nim wybiegł Johannes Boe.

Walka o złoto rozstrzygnęła się na trasie. Schempp świetnie rozegrał bieg pod względem taktycznym, skutecznie atakując Austriaka na podbiegu. Szybko okazało się jednak, że Eder za plecami ma Johannesa Boe, który bez większych problemów wyszedł na miejsce drugie. Tuż za podium znaleźli się wielcy mistrzowie - jako czwarty bieg masowy ukończył Anton Szypulin, piąty był Fourcade, któremu na trasie udało się wyprzedzić ostatecznie szóstego Lowella Bailley.

Wyniki

Klasyfikacja biegu ze startu wspólnego mężczyzn

Klasyfikacja generalna mężczyzn

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp

 Austria | mężczyzna | Simon Eder