Ostatnia niedziela pod znakiem masówek

Tradycyjnie już podczas ostatniego dnia Mistrzostw Świata rozegrane zostaną biegi ze startu wspólnego. Niestety, na starcie zabraknie reprezentantów Polski.  

Po dziesięciu dniach pasjonującej rywalizacji w Hochfilzen, nadchodzi czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Jutro zawodnicy będą mieli ostatnią szansę, aby bądź to ukoronować swoje świetne występy podczas tegorocznego czempionatu kolejnym medalem, bądź to przełamać złą passę i po raz pierwszy stanąć na podium MŚ.

Wśród pań do tej pierwszej grupy z pewnością zaliczają się Laura Dahlmeier oraz Gabriela Koukalova. Szczególnie ta pierwsza przeżywa w Hochfilzen wielkie chwile – na 5 startów Niemka wywalczyła cztery złote medale oraz jeden srebrny. Koukalova też jednak nie ma na co narzekać – trzy krążki, w tym jeden złoty to bardzo dobry wynik. Na drugim biegunie znajduje się Marie Dorin Habert, która medale zdobywała jedynie w biegach sztafetowych, oraz Kaisa Makarainen, wciąż czekająca na swój pierwszy krążek podczas tegorocznego czempionatu. Nie można też wykluczyć niespodzianki – praktycznie każda z trzydziestu zawodniczek znajdujących się na liście startowej przy dobrym strzelaniu jest w stanie namieszać w czołówce. Niestety po raz pierwszy od 2009 w biegu masowym podczas mistrzostw świata zabraknie reprezentantek Polski.

U panów na pewno swój dorobek medalowy będzie chciał poprawić Martin Fourcade. Co prawda lider Pucharu Świata podobnie jak Dahlemeier w każdym swoim starcie zdobywał medal, w przeciwieństwie jednak do Niemki, Francuz był w stanie wywalczyć tylko jedno złoto. Do walki o dobre miejsce z pewnością będą też zmotywowani Anton Szypulin oraz Simon Schempp, którzy na tych mistrzostwach nie zdobyli jeszcze indywidualnego medalu. Nie można też skreślać rewelacyjnego Lowella Baileya, który nie licząc Fourcade’a, podczas mistrzostw prezentuje się zdecydowanie najrówniej i najlepiej. 

Start rywalizacji pań zaplanowany jest na 11:30, z kolei panowie mają wyruszyć o 14:45.  Transmisje w Eurosporcie 1, Polsacie Sport Extra oraz Polsacie Sport News.

LISTA STARTOWA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET
LISTA STARTOWA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO MĘŻCZYZN

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade