Norwegowie ze Svendsenem w sztafecie

Ole Einar Bjoerndalen, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen - w takim składzie pobiegną Norwedzy w sobotniej sztafecie. Jeszcze wczoraj Svendsen przekonywał, że stawianie na niego nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Svendsen nie trafił na tegoroczne mistrzostwa z formą. W sprincie zajął miejsce w czwartej dziesiątce, które przypłacił na dodatek zapaścią na mecie. W biegu na 20km spisał się niewiele lepiej. Z trzema pudłami zajął 26. pozycję. Po biegu szczerze przyznał, że nie jest w najlepszej dyspozycji i w jego opinii nie zasłużył na występ w biegu sztafetowym.

- Niezbędne jest dokonanie oceny dostępnych opcji, ale nie wydaje mi się bym był najlepszym kandydatem do startu w sztafecie. Bądźmy szczerzy - jestem daleko od swojej najlepszej formy. Moim zdaniem powinien wystartować Lars Helge Birkeland - powiedział Svendsen.

Najwyrażniej jednak trenerzy norwescy byli innego zdania, bo w składzie sztafety anonsowanym przez telewizję NRK obok Bjoerndalena i braci Boe widnieje właśnie Svendsen.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Emil Hegle Svendsen