Najszczęśliwszą osobą na konferencji prasowej po biegu na dochodzenie kobiet była bez wątpienia Daria Doraczewa. Białorusinka powtórzyła osiągnięcie Marie Dorin Habert z 2015 roku i kilka miesięcy po urodzeniu dziecka stanęła na podium MŚ.

Domraczewa w sprincie zajęła dopiero 27. miejsce. Dzięki bezbłednemu strzelaniu zdołała awansować aż na drugą pozycję.

- Przed biegiem nie myślałam o medalu. Moim celem była poprawa tych elementów, które zawiodły w sprincie i to się udało. Bardzo się cieszę ze swojego strzelania. Kiedyś dziennikarze nazwali mnie "comeback girl" w związku z moimi sporymi awansami w biegu na dochodzenie. Cieszę się, że po raz kolejny potwierdziłam tę umiejętność - powiedziała Domraczewa.

- Miałam osiemnastomiesięczną przerwę. Najtrudniejszym zadaniem po tak długim czasie było złożenie wszystkiego do kupy. Do tej pory czasami nie wychodził mi bieg, czasami zawodziłam na strzelnicy. Dzisiaj udało się wszystko zgrać i dało to medal - dodała.

Medalowy powrót Domraczewej przyćmił wygraną Laury Dahlmeier. Niemka móże mówić o sporym pechu w tej materii, bo gdy wygrywała wraz z drużyną sztafetę mieszaną wszyscy zainteresowani byli starciem Martina Fourcade'a z Rosjanami.

- Po pierwszym pudle wiedziałam, że teraz już musze być bezbłędna. Bardzo ważne było ostatnie strzelanie. Tam stoczyła się walka o wygraną. Dwa złote medale i jedno srebro brzmi jak sen. Myślę, że jestem w stanie dołożyć do tego dorobku jeszcze jeden złoty medal w sztafecie - skomentowała Dahlmeier.

Z kolejnego medalu cieszyła się również Gabriela Koukalova. Tym bardziej, że początek biegu był dla Czeszki nieudany.

- Na pierwszym strzelaniu miałam problemy z magazynkiem. Musiałam doładowywać naboje ręcznie. Po dwóch karnych rundach byłam pewna, że mogę się pożegnać z medalem. Na szczęście miałam świetnie przygotowane narty, a na dodatek spędziłam tutaj na przygotowaniach wiele dni i bardzo lubię te trasy. Dopiero będąc 500m przed metą uwierzyłam na nowo, że będę stać na podium - zrelacjonowała Czeszka.

Panie do rywalizacji powrócą w środę. Tym razem o medale powalczą w biegu indywidualnym.

fot. Szymon Sikora/PZBiath

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa