Pojednanie Fourcade'a z Szypulinem [VIDEO]

Stosunki na linii Martin Fourcade-Anton Szypulin od czwartku były napięte. Wszystko w związku z zachowaniem Francuza wobec Alexandra Łoginowa. W sobotę obaj panowie się jednak pogodzili.

Przypomnijmy krótko - Fourcade'owi nie podoba się, że Rosjanie korzystają z usług Alexandra Łoginowa, a więc biathlonisty, który ledwo co zakończył dwuletnią dyskwalifikację za stosowanie EPO. Francuz postanowił uzewnętrznić swoją niechęć do Rosjanina, którą póki co prezentował tylko na portalach społecznościowych. Podczas czwartkowego biegu sztafetowego obaj starli się w strefie zmian. Choć Quentin Fillon Maillet klepnął Fourcade'a, to ten wcale nie wyrwał na trasę. Francuz zwalniał, rozglądał się, zmieniał tor biegu. Wszystko po to, by znaleźć się w pobliżu kończącego swój odcinek Łoginowa. Gdy w końcu tak się stało, to podciął Rosjanina, który runął na trasę.

Wydarzenia z trasy miały ciąg dalszy podczas ceremonii kwiatowej. Łoginow i Anton Szypulin nie podali Fourcadowi ręki, a ten ostentacyjnie zaczął bić brawo i na moment opuścił podium. Gorąco było podczas konferencji prasowej, w której ze strony rosyjskiej uczestniczył już tylko Szypulin. Fourcade prosił by Rosjanin wyjaśnił mu swoje zachowanie, ten z kolei zaproponował rozmowę w cztery oczy już po zakończeniu spotkania z dziennikarzami. Wcześniej w rozmowie z rosyjskimi mediami przyznał, że stracił cały szacunek do Francuza.

Po upływie kilkudziesięciu godzin emocje opadły. Łoginow nie został zgłoszony do sobotniego sprintu, a Fourcade z Szypulinem tuż po zakończeniu zawodów zamienili kilka słów i podziękowali sobie wymieniając przyjazne gesty. Spotkanie uchwyciła kamera IBU TV.

 

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade