Doll: Dostałem dzisiaj szansę od Fourcade'a

Niespodziewanie pudłujący Martin Fourcade otworzył drogę swoim rywalom do medali w sprincie Mistrzostw Świata. Doskonale wykorzystał ją Benedikt Doll, sięgając po złoto. Tuż za nim uplasował się Johannes Boe. Reszta rywali najwyraźniej wstydziła się pokonać wielkiego mistrza, zostawiając Francuzowi na osłodę krążek brązowy.

Dzień niewątpliwie należał do Benedikta Dolla. To pierwszy w jego karierze medal Mistrzostw Świata w konkurencji indywidualnej, pierwsze zwycięstwo w zawodach biathlonowych najwyższej rangi i pierwszy w tym sezonie wyścig, w którym zaliczył bezbłędne strzelanie.

- Kiedy dowiedziałem się, że Martin pudłował, pomyślałem – dzisiaj dostałem szansę. Wiedziałem, że mogę wygrać, ale przez cały sezon miałem problemy ze strzelaniem. Dzisiaj bardzo pewnie czułem się na strzelnicy, szczególnie w postawie stojąc. Po pierwszym strzale w stójce przyszło mi do głowy, że jeśli oddam pięć czystych strzałów, zostanę mistrzem świata. Udało mi się to zrobić i myślę, że to był dziś jeden z najlepszych momentów – opowiedział Niemiec podczas konferencji prasowej.

Najbardziej rozczarowanym z medalistów był Johannes Boe. Norweg nie potrafił ukryć swoich odczuć i trudno mu się dziwić.

- Nie jest przyjemne wybiegać ze strzelnicy jako lider, a potem stracić sekundy na trasie i przybiec na metę jako drugi. Bardzo walczyłem dzisiaj na ostatnim okrążeniu, ale zabrakło mi energii. Moja głowa chciała dzisiaj wygrać, ale nogi nie potrafiły za nią nadążyć – podsumował zawodnik.

Startujący z czwartym numerem startowym Martin Fourcade bardzo długo nie był pewny, czy w ogóle zajmie miejsce na podium.

- Kiedy przekroczyłem linię mety spodziewałem się, że będę w czołowej dziesiątce. Kiedy zacząłem oglądać pozostałą cześć biegu, pomyślałem, że będę w czołowej piątce. Jestem bardzo zadowolony z brąz - skomentował.  

Bieg pościgowy panów rozegrany zostanie 12 lutego. Start pierwotnie zaplanowano na 14:45, ale dzisiaj zmieniono godzinę rozpoczęcia na 15.00. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport Extra.

fot. Szymon Sikora/PZBIath

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Niemcy | mężczyzna | Benedikt Doll