Koukalova: Czy to stało się naprawdę?

Zwycięstwem Gabrieli Koukalovej zakończył się bieg sprinterski – pierwsza konkurencja pań podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Hochfilzen. Srebro przypadło w udziale Laurze Dahlmeier. Na trzecim miejscu podium stanęła Anais Chevalier.

Koukalova tym sukcesem przełamała złą passę w swoich występach na najważniejszych imprezach sezonu, gdzie bardzo często zajmowała miejsca czwarte czy piąte. Do tej pory jej jedynym medalem mistrzostw świata w konkurencji indywidualnej było srebro zdobyte w biegu indywidualnym w Kontiolahti w 2015 r. Złoto w Hochfilzen jest w dużej mierze efektem dobrej strategii w wyborze numeru startowego. Czeszka wiele zyskała startując pod koniec stawki, czego oczywiście miała świadomość.

- To była bardzo sprytna taktyka naszych trenerów. Z każdym okrążeniem czułam, że trasa robi się szybsza. To wiele mi pomogło – stwierdziła podczas konferencji prasowej.

Zawodniczka była szczególnie zaskoczona faktem, że udało jej się wyprzedzić tak dobrą biegaczkę, jak Laura Dahlmeier.

- Kiedy zobaczyłam te cztery sekundy na finiszu zastanawiałam się czy śnię, myślałam, że to nieprawda. Czy to stało się naprawdę? – spytała raz jeszcze.

Dahlmeier podkreśliła, że nie jest rozczarowana srebrem i osiągnęła w sprincie swój cel, jakim było czyste strzelanie.

- Wszystko było idealne, po prostu Gabi była dzisiaj trochę lepsza ode mnie. Różnice są niewielkie i w biegu pościgowym wszystko może się wydarzyć. To moja ulubiona konkurencja, więc już nie mogę się doczekać - skomentowała.

Choć wyniki w tegorocznym Pucharze Świata wskazywały na to, że Chevalier należało zaliczać do kandydatek do pozycji medalowych, ona sama wydawała się być zaskoczona brązem mistrzostw świata. 

- Nie spodziewałam się, że zdobędę medal indywidualnie. Jestem bardzo szczęśliwa – stwierdziła. 

Chevalier podkreśliła też, nie pierwszy raz w tym sezonie, że Francja ma kilka silnych zawodniczek i niewykluczone, że w pozostałych konkurencjach na pozycjach medalowych zobaczymy jej koleżanki.

Bieg pościgowy pań zaplanowano na 12 lutego. Początek o 10.30. Transmisje w Eurosporcie i Polsacie Sport.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Francja | kobieta | Anais Chevalier

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova