Preuss nie wystartuje w Hochfilzen

Franziska Preuss ze względów zdrowotnych nie będzie uczestniczyć w rozpoczynających się w czwartek Mistrzostwach Świata w Hochfilzen.

23-letnia Niemka ma w tym sezonie spore problemy ze zdrowiem. Z powodu infekcji przewodu pokarmowego nie startowała w Pokljuce. Choroba wykluczyła ją również z udziału w zawodach w Oberhofie oraz w Anterselwie. Zaległości treningowe spowodowały, że zawodniczka mimo powołania postanowiła zrezygnować z miejsca w kadrze na MŚ w Hochfilzen.

- Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, żeby przyjechać do Hochfilzen w pełni sił. Niestety w ubiegłym tygodniu mój organizm wysłał mi czytelny sygnał, że nie dam rady. Zdrowie jest najważniejsze. Decyzja o odpuszczeniu startu w Hochfilzen była dla mnie trudna, ale moje ciało podjęło ją za mnie - napisała Preuss na swoim profilu na Facebooku.

Absencja Preuss może być szansą dla Nadine Horchler, która do Hochfilzen przyjechała tylko w roli rezerwowej. W składzie niemieckiej reprezentacji na mistrzostwa świata są jeszcze Laura Dahlmeier, Franziska Hildebrand, Vanessa Hinz oraz Maren Hammerchmidt.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Franziska Preuss