Tarjei Boe powołany do składu na MŚ

Tarjei Boe został włączony do składu reprezentacji Norwegii na rozpoczynające się w najbliższy czwartek Mistrzostwa Świata w Hochfilzen. Ośmiokrotny mistrz świata w tym sezonie Pucharu Świata jeszcze nie startował.

Starszy z braci Boe od jesieni zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Z tego powodu zmuszony był opuścić dotychczas rozegrane przystanki biathlonowego Pucharu Świata. Na biathlonowe trasy powrócił w ten weekend. Podczas zawodów Pucharu IBU w Osrblie zajął szóste miejsce w biegu sprinterskim oraz druga lokatę w biegu na dochodzenie. To wystarczyło do tego żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy.

- Dobrze jest widzieć Tarjei wracającego do pełni sił po chorobie. Jego występy na Słowacji przekonały nas do tego, żeby włączyć go do składu na mistrzostwa świata - powiedział Morten Aa Djupvik, dyrektor sportowy Norweskiego Związku Biathlonu.

- Tarjei wystartuje w sprincie oraz w biegu na dochodzenie. Na podstawie jego występów ocenimy jego przydatnośc w kontekście sztafety - dodał.

Oprócz braci Boe w sprincie wystartują również Emil Hegle Svendsen oraz Ole Einar Bjoerndalen. W biegu na 20km swoją szansę ma otrzymać Lars Helge Birkeland. Rezerwowym pozostaje Henrik L'Abee-Lund.

Mistrzostwa w Hochfilzen ruszają w czwartek. Pierwszą konkurencją będzie sztafeta mieszana.

fot. Szymon Sikora/PZBiath

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe