Nokaut Davidovej, Żuk nie dała rady

Marketa Davidova z Czech pokazała, że aktualnie nie ma chyba lepszej juniorki na świecie. Czeszka mimo aż sześciu pudeł obroniła prowadzenie po sprincie i wywalczyła złoty medal MEJ w biegu na dochodzenie. Kamila Żuk zajęła dwunaste miejsce.

Czeszka dokonywała na trasie w Novym Meście niemożliwego. Pierwsze strzelanie zaliczyła na czysto, ale podczas każdej z kolejnych wizyt na strzelnicy notowała dwa pudła. Wszystkie straty poniesione na karnych rundach niwelowała jednak na dystansie. Po ostatnim strzelaniu Davidova wybiegała trzecia ze stratą siedemnastu sekund do Megan Bankes z Kanady, a mimo to dała radę ja wyprzedzić i wywalczyć drugie złoto przed własną publicznością.

Wicemistrzynią Europy została... Kanadyjka. Bankes dała się co prawda wyprzedzić Davidovej, ale ataki Kseni Żużgowej z Rosji udało jej się udanie odeprzeć. Zawodniczka zza oceanu spudłowałą dwukrotnie i na drugie miejsce awansowała z siódmej lokaty zajmowanej po sprincie.

Kolejnego medalu nie udało się niestety wywalczyć Kamili Żuk. Polka zanotowała taki sam bilans strzelecki co zwyciężczyni. W jej przypadku oznaczało to jednak spadek o osiem lokat. Żuk może być jednak zadowolona ze swojej dyspozycji biegowej. Lepszy czas biegu uzyskała bowiem tylko Davidova. Inna sprawa, że Czeszka była lepsza niemal o minutę.

Na 28. miejscu finiszowała Joanna Jakieła, która po drodze zaliczyła trzy karne rundy. Zdecydowanie gorzej na strzelnicy zaprezentowały się Kamila Cichoń i Natalia Tomaszewska. Obie nie zaliczyły ani jednego bezbłędnego strzelania, uzbierały łącznie po siedem karnych rund i sklasyfikowane zostały pod koniec stawki.

Wyniki:
1. Marketa Davidova CZE 6 33:40.7
2. Megan Bankes CAN 2 +2.0
3. Ksenia Żużgowa ROS 1 +7.0
4. Caroline Colombo FRA 4 +49.5
5. Natalia Uszkina ROS 3 +58.6
6. Simona Marikova CZE 4 +1:00.3
7. Dzinara Alimbekawa BLR 5 +1:05.1
8. Anna Weidel GER 2 +1:07.0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
12. Kamila Żuk POL 6 +1:24.9
28. Joanna Jakieła POL 3 +3:16.8
52. Kamila Cichoń POL 7 +7:29.7
55. Natalia Tomaszewska POL 7 +9:30.0

fot. instagram.com
 

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Marketa Davidova

 Polska | kobieta | Kamila Żuk