Dublet Norwegów w Osrblie

Dwie pierwsze lokaty w biegu na dochodzenie rozgrywanym w ramach Pucharu IBU w Osrblie przypadły reprezentantom Norwegii. Wygrał Kristoffer Skjelvik, a jako drugi finiszował Tarjei Boe.

Żaden z trzech pierwszych biathlonistów sprintu nie utrzymał pozycji na podium. Aleksiej Wołkow mimo tylko jednego pudła spadł z pierszego miejsca na czwarte, tuż za nim finiszował drugi w biegu na 10km Fredrik Gjesbakk, a największe problemy na strzelnicy miał trzeci w piątek Dmitrij Małyszko. Rosjanin z sześcioma karnymi rundami osunął się na dziesiątą lokatę.

Na trasie i strzelnicy królował dopiero siódmy w sprincie Kristoffer Skjelvik. Norweg w ubiegłotygodniowych mistrzostwach Europy w żadnym z biegów nie wszedł nawet do pierwszej dziesiątki. W sobotę w Osrblie pokazał jednak klasę. Jako jedyny strzelał bezbłędnie i do mety dowiózł piętnastosekundową przewagę nad drugim zawodnikiem. To jego pierwsza wygrana w karierze w zawodach tej rangi.

Za plecami Skjelvika rozegrał się finisz o drugie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niego powracający do rywalizacji po długiej chorobie Tarjei Boe. Trzecie miejsce ze stratą jednej dziesiątej sekundy do Norwega zajął Timur Machambetow z Rosji.

Andrzej Nędza-Kubiniec nie stanął na starcie.

WYNIKI

fot. Szymon Sikora/PZBiath

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Kristoffer Skjelvik

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe