Żuk brązową medalistką MEJ!

Kamila Żuk wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w sprincie. W zawodach rozgrywanych w Novym Meście triumfowała Marketa Davidova.

Paradoksalnie Żuk nie była dzisiaj tak szybka jak dwa dni temu na trasie biegu indywidualnego. Wtedy w biegu przegrała minimalnie tylko z Davidovą. Dzisiaj na trasie krótszej o 5km Czeszka uzyskała lepszy czas o niemal pół minuty. Szybciej od Polki pobiegły również trzy inne zawodniczki. Żuk w przeciwieństwie jednak do biegu długiego, tym razem dużo lepiej spisała się na strzelnicy. Zaliczyła chyba najlepsze strzelanie w sezonie - spudłowała tylko raz, co pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium.

Polkę wyprzedziły tylko Marketa Davidova z Czech oraz Waleria Wazniecowa z Rosji. Obie spudłowały po razie, ale pobiegły nieco lepiej od Żuk. Polka do końca drżała o końcowy rezultat, bo nieoczekiwanie jej pozycji zagrażała biegnąca z numerem 91 Ksenia Żużgowa. Rosjanka strzelała bezbłędnie i z każdym pomiarem czasu zbliżała się do Żuk. Do wyprzedzenia naszej zawodniczki zabrakło jej sześciu dziesiątych sekundy.

Z kapitalnej strony zaprezentowała się również Joanna Jakieła, która podobnie jak Żuk zaliczyła tylko jedną karną rundę, co przy jej niezłej dyspozycji biegowej dało trzynastą lokatę. Zawodniczka z Kościeliska była najlepszą zawodniczką w stawce biorąc pod uwagę kategorię juniorki młodszej!

Na brawa - za bezbłędne strzelanie - zasługuje również Kamila Cichoń. Biathlonistka z Iwonicza-Zdroju uplasowała się na 29. pozycji. Do biegu na dochodzenie awansowała jeszcze Natalia Tomaszewska, która z jedną karną rundą zajęła 57. miejsce. Na sprincie swoje starty w Novym Meście zakończyła Daria Gembicka. Z dwoma pudłami sklasyfikowana została na 78. miejscu. Pamiętać należy, że zawodniczka UKS Lider Katowice to wciąż młodziczka (rocznik 2001).

Wyniki:
1. Marketa Davidova CZE 1 22:24.2
2. Waleria Wazniecowa ROS 1 +17.8
3. Kamila Żuk POL 1 +25.7
4. Ksenia Żużgowa ROS 0 +26.3
5. Caroline Colombo FRA 1 +28.4
6. Simona Marikova CZE 0 +35.1
7. Megan Bankes CAN 1 +35.7
8. Sophie Schneider GER 2 +41.4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
13. Joanna Jakieła POL 1 +1:00.0
29. Kamila Cichoń POL 0 +1:47.2
57. Natalia Tomaszewska POL 1 +3:12.0
78. Daria Gembicka POL 2 +4:31.3

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Marketa Davidova

 Polska | kobieta | Kamila Żuk