Mąka siedemnasta w Osrblie

Rozpoczęła się kolejna runda zmagań w ramach Pucharu IBU. Gospodarzem siódmych zawodów w sezonie jest słowackie Osrblie. W pierwszej konkurencji - sprincie kobiet - z niezłej strony zaprezentowała się Anna Mąka.

Polka strzelała bezbłędnie i tylko gorszy czas biegu (ponad dwie minuty straty do najszybszej) spowodował, że na mecie nie zajęła lepszego miejsca niż siedemnaste. W klasyfikacji generalnej cyklu Mąka awansowała na 24. miejsce. Szansa na kolejny skok już w sobotę po biegu na dochodzenie.

W swoim debiucie w dorosłych zawodach na ostatnim 54. miejscu sklasyfikowano Magdę Piczurę. Siedemnastolatka spudłowała pięciokrotnie i do zwyciężczyni straciła sześć i pół minuty.

Tą zwyciężczynią była Denise Herrmann. Niemka powetowała sobie nieudane starty w Mistrzostwach Europy i z tylko jednym pudłem na koncie wygrała z przewagą 19 sekund nad bezbłędną Darią Virolainen. Z trzecim czasem finiszowała Paulina Fialkova ze Słowacji.

Nie udał się powrót do rywalizacji Synnoeve Solemdal. Norweska mistrzyni świata spudłowała dwukrotnie i zajęła dopiero 33. pozycję.