Tarjei Boe na Słowacji powalczy o wyjazd na MŚ

Tarjei Boe nie startował w żadnym z pierwszych sześciu etapów Pucharu świata w sezonie 2016/17. Wydawało się, że utytułowany Norweg nie ma najmniejszych szans na występ w Mistrzostwach Świata w Hochfilzen. Tymczasem o bilet do Austrii powalczy biorąc udział w zawodach Pucharu IBU w Osrblie.

Ośmiokrotny mistrz świata od jesieni zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Z tego powodu zmuszony był opuścić dotychczas rozegrane przystanki biathlonowego Pucharu Świata. Pierwotnie Boe miał wystartować w Novym Meście, ale nawrót choroby spowodował, że wciąż czeka na swój pierwszy start w sezonie. Według najnowszych doniesień 28-latek powróci na biathlonowe trasy w najbliższy weekend podczas zawodów Pucharu IBU w Osrblie. Od tego jak zaprezentuje się na Słowacji zależy czy znajdzie się w składzie reprezentacji Norwegii na Mistrzostwa Świata w Hochfilzen.

W Osrblie do rywalizacji powróci również Synnoeve Solemdal, która do tej pory również nie startowała. Powód? Nikt tak naprawdę nie był w stanie powiedzieć, co jej dolega. Zamiast planować start na MŚ w Hochfilzen, Solemdal zaczynała myśleć o przedwczesnym zakończeniu kariery. W piątek po raz kolejny podejmie walkę o powrót do biathlonowej elity. "Comeback" po mononukleozie, którą przebyła w 2014 roku okrasiła złotym medalem w sztafecie wywalczonym na MŚ w Oslo.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Synnoeve Solemdal

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe