Historyczne podium Bułgarów [zapis konferencji]

Sprint przyniósł pierwszy w historii złoty medal ME w biathlonie dla Bułgarów w rywalizacji mężczyzn. Jego autorem, pomimo karnej rundy, stał się Władimir Iliew. Na konferencji prasowej po biegu pojawił się w towarzystwie swego kolegi reprezentacyjnego, Krasimira Anewa. Wicemistrz Europy w biegu indywidualnym tym razem stanął wszak na trzecim miejscu podium. Bułgarski duet przedzielił mistrz ze środy - Aleksandr Łoginow. Niespełna pięć sekund zaważyło, że nie został pierwszym zawodnikiem w historii z wygraną zarówno na najdłuższym, jak i najkrótszym dystansie na jednych ME. Nie jest jednak pewne, czy całą trójkę zobaczymy w sobotnim biegu pościgowym.

Władimir Iliew (Bułgaria - 1. miejsce)

Od tego medalu dzieliła mnie długa droga, choć przygotwałem się na tę chwilę przynajmniej przez ostatnie trzy lata. Po drodze jednak wydarzyło się naprawdę wiele rzeczy. Dziś jestem bardzo szczęśliwy. Po pudle wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko to co najlepsze na ostatniej pętli.

Aleksandr Łoginow (Rosja - 2. miejsce)

To, że ruszyłem wolno na początku nie było częścią mojej strategii na ten bieg, ponieważ wiedziałem z jak mocnymi konkurentami muszę się mierzyć. Kiedy zobaczyłem mój czas na pierwszym odcinku zrozumiałem, że muszę ruszyć mocniej, a dodatkowo strzelać czysto. Nie jestem zaskoczony zwycięstwem Iliewa. Wiedziałem, że to bardzo silny zawodnik. On uczestniczy w zawodach PŚ i mierzy się z najlepszymi. Jestem zatem zadowolony ze swojej pozycji. Były znakomite warunki strzeleckie, a strzelnica jest tutaj komfortowa. Nie odczuwałem nawet najmniejszych podmuchów wiatru.

Krasimir Anew (Bułgaria - 3. miejsce)

Nie oczekiwałem niczego od tego wyścigu, ponieważ miałem drobne problemy zdrowotne. Nawet mój trener radził, aby dzisiaj nie startować. Cieszę się, że całą drużyną osiągnęliśmy tak wysoką formę. Stało się to w odpowiednim momencie. Tak jak powiedział Właimir przygotowywaliśmy się do tej chwili kilka lata i cieszę, że nasz czas w końcu nadszedł. Będę się starał ścigać w biegu na dochodzenie Władimira oraz Aleksandra. Jest jednak jedno zasadnicze pytanie do mojego trenera - czy w ogóle jutro wystartuję?

Powiązane osoby

 Bułgaria | mężczyzna | Krasimir Anew