Powiedzieli po biegu indywidualnym

Aleksandr Łoginow:
Starałem się podchodzić do każdego strzelania maksymalnie skoncentrowany. To był kluczowy element, ponieważ warunki były dziś naprawdę dobre. Pomimo pudła czułem, że mam szansę zwyciężyć i mocno pracowałem na trasie, by nadrobić straty. Szczególnie mocno skoncentrowałem się na ostatnim strzelaniu. Kiedy wybiegałem na pętlę zobaczyłem, że jestem na drugim miejscu z niewielką stratą. Wtedy wiedziałem, że muszę powalczyć, bo jestem szybki. Mistrzostwa Europy są dla mnie ważnym etapem w dochodzeniu do formy. Niedawno uszkodziłem ramię i wciąż to odczywam. Nie znałem wcześniej tej trasy. Moje pierwsze wrażenie było takie, że nie jest wymagająca, ale po drugim treningu przekonałem się, że trzeba tu naprawdę ciężko pracować, ponieważ brakuje miejsc do odpoczynku.

Krasimir Anew:
Wiedziałem, że muszę dzisiaj strzelać "czysto", żeby się liczyć w stawce, ponieważ jestem odrobinę przeziębiony i przez to brakuje mi mojej normalnej szybkości do rywalizacji na trasie. Dobre strzelanie było więc jedyną możliwością odniesienia sukcesu. Kiedy Aleksandr wykonywał swoje ostatnie strzelanie, ja byłem na mojej finałowej pętli i moja drużyna nie przekazywała mi o nim informacji. Jestem bardzo zadowolony z mojego srebra, choćby z tego względu, że jestem jedynym zawodnikiem spoza Rosji w czołowej "6".

Aleksiej Slepow
Jestem bardzo zadowolony z tego co osiągnąłem, ponieważ parę tygodni temu jeszcze w ogóle nie trenowałem. Siedziałem na łóżku i oglądałem telewizję, więc to jest niezwykłe dla mnie, że potrafiłem zanotować cztery strzelania na czysto. To zresztą chyba pierwszy raz w moim życiu... Nie wiem czemu to zawdzięczać? Chyba wszystkim tym, którzy przed startem mówili "Losza, powodzenia!". Moi koledzy z kadry są świetnymi strzelcami, w przeciwieństwie do mnie, a dziś okazałem się jedynym z naszej reprezentacji, który strzelał na czysto. Dziś to ja byłem rosyjskim strzelcem wyborowym! Pięć tygodni temu miałem bardzo trudne zawody rosyjskie. Jeśli tam osiągniesz dobry wynik, awansujesz do PŚ lub IBU Cup. Mi się udało zanotować 2. i dwukrotnie 4. miejsce. Po tych zawodach doznałem jednak odmrożeń. Cóż... 90% sportowców biorących w nich udział pewnie przeszło jakąś chorobę. To była dobra syberyjska zima w Iżewsku!

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Aleksiej Slepow

 Bułgaria | mężczyzna | Krasimir Anew