ME bez Penara

Choroba wykluczyła Rafała Penara z udziału w Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. W składzie zastąpi go Tomasz Jurczak. Wiadomo już też, która z zawodniczek nie wystartuje w biegu na 15km. 

Już w sobotnim biegu sztafetowym w Anterselwie Penar biegł z gorączką. Po powrocie do Polski zadecydowano o odesłaniu go do domu. Do kadry w jego miejsce powołany został Tomasz Jurczak z AZS AWF Wrocław. Wystartuje on jednak tylko w biegu na 20km. Następnie wyjedzie do Kazachstanu, gdzie będzie uczestniczyć w zimowej Uniwersjadzie. Podobnie mają się sprawy z Dominiką Bielecką. Ona też wystartuje tylko pierwszego dnia mistrzostw.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zadecydował, że dłuższe wolne dostaną Monika Hojnisz oraz Mateusz Janik. Tę dwójkę na biathlonowych trasach zobaczymy najwcześniej w piątkowym sprincie.

W poniedziałek rozpoczęły się oficjalne treningi. Z polskiego zespołu trenowali tylko Łukasz Szczurek, Tomasz Zięba, Andrzej Nędza-Kubiniec, Kinga Mitoraj, Dominika Bielecka i Karolina Pitoń. Wtorek jest kolejnym dniem treningowym.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Tomasz Jurczak

 Polska | mężczyzna | Rafał Penar