Boe: Francja wygrała już wystarczająco. Czas na Norwegię!

Bieg masowy w Anterselwie należał do Johannesa Thingnesa Boe. Drugie miejsce zajął dawno nie widziany na podium Pucharu Świata Quentin Fillon Maillet. Do udanych swój start zaliczyć może trzeci tym razem Anton Szypulin.

- Myślę, że drużyna Francji wygrała już wystarczająco. Teraz czas na Norwegię! - zażartował Boe w trakcie konferencji prasowej, co Fillon Maillet szybko skwitował „nie sądzę”. 

Ta wygrana znaczy dla Norwega jednak bardzo dużo. Ostatni raz na pierwszym miejscu podium stał w biegu masowym podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Oslo.

- Kiedy nie jesteś w dobrej formie i nie osiągasz wyników, jakich chcesz nie jest łatwo myśleć pozytywnie. Myśleć, że znowu możesz być najlepszy. Ale ja utrzymałem moją agresje i chęć wygrywania.

Norweg wywalczył sobie zwycięstwo podczas ostatniej rundy biegowej. Wyprzedził Francuza o niecałe cztery sekundy.

- Musiałem bardzo się postarać, żeby dogonić Quentina. Ale chciałem wszystkim pokazać, że jestem jednym z faworytów przed Mistrzostwami Świata.

Fillon Maillet nie ukrywał, że miał nadzieję, na zwycięstwo.

- Wiedziałem, że mam lepiej przygotowane narty niż Johannes i przyspieszyłem na ostatnim podbiegu. Ale on wyprzedził mnie na finiszu.

Do świetnego wyniku Francuza w dużej mierze przyczyniło się dobre strzelanie. Zawodnik zaliczył tylko jedno pudło.

- Przez kilka tygodni miałem problemy ze strzelaniem, ale to był problem mentalny. Pozbyłem się negatywnych myśli. Dzisiaj było dobrze i mam nadzieję, że to uczucie pozostanie ze mną do Mistrzostw Świata.

Szypulin choć z pewnością występy w Anterselwie może zaliczać do bardzo udanych, stwierdził, że ten ostatni start był dla niego bardzo trudny. Zawodnik zapowiedział też, że przed Mistrzostwami Świata reprezentację Rosji czeka jeszcze krótki obóz, w trakcie którego będą starać się wyeliminować wszelkie błędy, jakie przytrafiały im się dotychczas.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin