Dahlmeier: Postanowiłam poświęcić strzelaniu więcej czasu

Sukces w biegu indywidualnym w Anterselwie to już czwarte zwycięstwo Laury Dahlmeier w tym sezonie. Po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Anais Chevalier. Po raz kolejny też na podium zobaczyliśmy wielką niespodziankę – tym razem okazała się nią być Alexia Runggaldier.

Dahlmeier odzyskała koszulkę liderki Pucharu Świata. Po raz drugi w tym sezonie zwyciężyła też w biegu indywidualnym i jest na dobrej drodze do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w tej specjalności.

- To był dla mnie ciężki wyścig, myślę, tak jak dla wszystkich. Startujemy trzeci tydzień z rzędu i jesteśmy na dużej wysokości, śnieg był dzisiaj wolny, a na strzelnicy duży wiatr. Po pierwszych błędach postanowiłam poświęcić strzelaniu więcej czasu i okazało się, że to dobra decyzja – podsumowała swój start Niemka. 

Chevalier po raz trzeci w tym sezonie stanęła na podium, ale jak sama stwierdziła, cała francuska drużyna jest mocna i w kolejnym wyścigu lepsza może okazać się jedna z jej koleżanek. Pomimo niewielkiej straty do Dahlmeier nie czuła niedosytu.

- Jestem bardzo szczęśliwa z mojego rezultatu strzeleckiego, niczego nie żałuję. Na ostatniej rundzie trener powiedział mi, że tracę do Laury 20 sekund i pomyślałam sobie „będzie ciężko ją pokonać”- stwierdziła.

Nieoczekiwanie dla wszystkich trzecie miejsce zajęła, startująca z odległym 59 numerem włoszka Runggaldier. Radość z sukcesu była dla niej szczególnie wielka, bo startowała u siebie w domu.

- Moim celem było zakwalifikowanie się do biegu masowego. Kiedy zaczęłam ostatnie strzelanie pomyślałam sobie „daj z siebie wszystko, osiągnij swój cel”. Wybiegłam ze strzelnicy i dowiedziałam się, że jestem trzecia.

Bieg masowy z udziałem naszej reprezentantki Moniki Hojnisz zaplanowano na 21 stycznia. Początek o 13.30.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Włochy | kobieta | Alexia Runggaldier

 Francja | kobieta | Anais Chevalier