Dahlmeier wygrała z wiatrem w Anterselwie, Hojnisz siódma!

Zwycięstwem Laury Dahlmeier zakończył się drugi w tym sezonie bieg indywidualny pań. Drugie miejsce w Anterselwie przypadło Anais Chevalier, trzecie niespodziewanie Włoszce, Alexie Runggaldier. Znakomite siódme miejsce zajęła Monika Hojnisz. Niestety, wyniki pań w dużej mierze zależne były od warunków na strzelnicy.

Zmienny, a w porywach dość silny wiatr rozdawał karty podczas biegu indywidualnego biathlonowego Pucharu Świata w Anterselwie. Błędów na strzelnicy nie ustrzegł się nikt. Zwyciężczyni, Dahlmeier pudłowała dwukrotnie, po jednym razie w pierwszym i drugim strzelaniu. Doskonała jak zwykle forma biegowa pozwoliła jej jednak sięgnąć po zwycięstwo. Do wyniku drugiej na mecie Chevalier doliczono tylko jedną karną minutę, ale i tak straciła do Dahlmeier blisko cztery sekundy. Trzecia, Runggaldier pudłowała raz w drugim strzelaniu i linię mety przekroczyła 45 sekund po Niemce.

Co ciekawe, aż do ostatniego strzelania trzy zawodniczki miały pod względem strzeleckim czyste konto. Długo przewodząca stawce Lisa Thersa Hauser spudłowała w czwartym strzelaniu dwukrotnie i ostatecznie zajęła dziesiąte miejsce. Podobnie sprawa wyglądała z Olgą Podczufarową, która jednak szybciej pobiegła i zajęła ósmą lokatę. Ewa Puskarcikowa z kolei podczas ostatniego pobytu na strzelnicy chybiła trzy razy, co zaowocowało miejscem dopiero trzynastym.

Z wiatrem przegrało wiele faworytek. Kaisa Makarainen z czterema pudłami zakończyła zawody na miejscu 15, Gabriela Koukalova z sześcioma na 24. Do wyników trenującej na co dzień w Anterselwie Dorothei Wierer doliczono sześć karnych minut – w końcowej klasyfikacji zawodniczka zajęła 31. lokatę. Zdecydowanie lepiej poradziła sobie Marie Dorin Habert, która z czterami pudłami zajęła miejsce 4.

Ze zmiennym szczęściem startowały Polki. Formą biegową błysnęła Monika Hojnisz, która pomimo trzech pudeł zajęła świetne siódme miejsce. Krystyna Guzik myliła się czterokrotnie, co wystarczyło na miejsce 23. Słabiej wypadła Magdalena Gwizdoń, która żadnego pobytu na strzelnicy nie mogła zaliczyć do udanych. Pięć karnych minut sprawiło, że zawody ukończyła z lokatą 45. Taki sam rezultat strzelecki zanotowała Anna Mąka, która zajęła miejsce 73. Karolina Pitoń pudłowała w sumie siedem razy i zawody zakończyła na miejscu 89.