Rosyjskie podium w Arber, Mąka trzydziesta

W biegu indywidualnym pań zawodów Pucharu IBU w Arber całe podium należało do reprezentantek Rosji. Zwyciężyła Irina Starych, minimalnie wyprzedzając Darię Virolainen. Trzecia była Swietłana Slepcowa.

Starych zanotowała tylko jedno pudło, które przytrafiło jej się w pierwszym strzelaniu. Nieco gorzej pod tym względem spisała się Virolainen, która pudłowała dwukrotnie w drugim strzelaniu. Obie panie na mecie dzieliły zaledwie trzy dziesiąte sekundy! Dużo słabszą formę strzelecką zaprezentowała Slepcowa, która myliła się w sumie cztery razy i zajęła trzecie miejsce ze stratą niemal trzech minut. Ona z kolei tylko o pół sekundy wyprzedziła czwartą Enorę Latuillere z Francji.

Wśród Polek najlepiej zaprezentowała się Anna Mąka, która z czterema błędami na strzelnicy ukończyła rywalizację na 30. miejscu. Dominika Bielecka pudłowała sześć razy, co w rezultacie dało jej 48. pozycję. Karolina Pitoń z dziewięcioma błędami zajęła 75. lokatę.