Martin Fourcade ponownie najlepszy, bieg pościgowy bez Polaków

W dwunastych indywidualnych zawodach Pucharu Świata w tym sezonie Fourcade odniósł dziewiąte zwycięstwo. Reprezentaci Polski zajęli lokaty poza czołową "60".

Wbrew obawom pogoda w Ruhpolding nie wpłynęła na przebieg sprintu mężczyzn. Z dobrych warunków na strzelnicy skorzystała duża część światowej czołówki biathlonistów, zatem w czołowej trójce znaleźli się sami bezbłędni zawodnicy. Martin Fourcade notował najlepsze wyniki na wszystkich pomiarach czasu, i gdy na obu strzelaniach trafił wszystkie strzały stało się jasne, że zanotuje kolejną wygraną. Świetną formę biegową prezentuje w tym sezonie Julian Eberhard, po raz pierwszy od marcowego sprintu w Chanty-Mansyjsku Austriak okazał się bezbłędny i przegrał jedynie z Fourcadem (o 18 sekund). Trzecie miejsce zajął (ze stratą prawie 40 sekund) Norweg Emil Hegle Svendsen, potwierdzając zwyżkę formy, którą zaprezentował w zwycięskiej dla Norwegów środowej sztafecie.

Na 4. i 5. miejscu uplasowali się reprezentanci gospodarzy: Arnd Peiffer (10/10 na strzelnicy) oraz Simon Schempp (jedna karna runda).

Martin Fourcade zanotował zdecydowanie najlepszy czas biegu, wyprzedzając Benedikta Dolla o ponad 20 sekund (Niemca z walki o czołowe lokaty wyeliminowały aż trzy błędy w postawie stojącej).

Słabo zapreprezentował się osłabiony chorobą Johannes Thingnes Bø, który pomimo tylko jednej karnej rundy zajął dopiero 37. miejsce (najsłabszy występ zdolnego Norwega od sprintu w Pokljuce w grudniu 2015, kiedy to uplasował się w siódmej dziesiątce).

Do zawodów Pucharu Świata powrócił reprezentujący Słowenię Jakov Fak, który zanotował po jednym błędzie na obu strzelaniach i jako jeden z ostatnich zakwalifkował się do niedzielnego biegu pościgowego.

Przeciętny występ zanotowali reprezentanci Polski: wszyscy byli bezbłędni w postawie leżącej, w stójce zanotowali 1 (Guzik i Penar) lub 2 (Janik) pomyłki.

Ostatecznie Grzegorz Guzik zajął 66. miejsce (7,6 sekundy straty do 60. lokaty), Mateusz Janik uplasował się na 90. pozycji, cztery lokaty niżej sklasyfikowano Rafała Penara.