Birnbacher doradza Schemppowi

W ubiegłym roku Andreas Birnbacher był w Ruhpolding jeszcze jako aktywny biathlonista, teraz odbywa tam staż trenerski i ma na swoim koncie już pierwsze sukcesy szkoleniowe.

35-latek, który w przeszłości sześciokrotnie zwyciężał w zawodach Pucharu Świata zakńczył sportową karierę po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Oslo. Od października Birnbacher rozpocząl studia trenerskie na Uniwersytecie w Kolonii. Staż odbywa w Ruhpolding, w którym spędza aż trzy tygodnie w miesiącu.

- Dla mnie praca trenera to naprawdę świetna zabawa. Wcześniej podczas treningu byłem odpowiedzialny tylko za siebie, teraz muszę brać odpowiedzialność za dziesięciu innych - powiedział Birnbacher.

Jednym z jego podopiecznych w klubie z Ruhpolding jest jego kolega z reprezentacji Simon Schempp. Birnbacher chwali się, że zwycięstwo w biegu masowym w Oberhofie to po części zasługa jego porad.

- Latem podpowiedziałem Simonowi nową formę treningu rowerowego, dzięki któremu miał się stać jeszcze lepszym sprinterem. Jak widać pomogło, bo w Oberhofie Schempp pokonał samego Fourcade'a. Lubię podpowiadać innym swoje rozwiązania. Jeśli ktoś pyta mnie o radę, zawsze wtrące swoje trzy grosze - dodał Birnbacher.

 

Birnbacher, który w 2007 roku zostawał wicemistrzem świata w biegu masowym, w sobotę czeka miła uroczystość. Zostanie oficjalnie pożegnany przez Niemiecki Związek Narciarski.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp

 Niemcy | mężczyzna | Andreas Birnbacher