Kolejne zwycięstwo Gabrieli Koukalovej, Gwizdoń 12.

Czeszka Gabriela Koukalová zwyciężyła w biegu masowym Pucharu Świata w Oberhofie. Za Czeszką na metę przybiegły: Niemka Laura Dahlmeier i kolejna reprezentantka Czech - Eva Puskarčíková. Jedyna startująca Polka - Magdalena Gwizdoń uplasowała się na 12. pozycji.

Po pierwszym strzelaniu karnych rund nie biegało 18 zawodniczek, w tym Magdalena Gwizdoń. Prowadząca bieg w mocnym tempie Kaisa Mäkäräinen zanotowała aż 4 niecelne strzały.

Na kolejnej próbie strzeleckiej wykrystalizowała się czołówka: na prowadzeniu znalazła się Gabriela Koukalová tuż przed Laurą Dahlmeier. Jedno pudło Gwizdoń przesunęło ją z początku na koniec drugiej dziesiątki.

Pierwsze strzelanie w pozycji stojącej nie okazało się problemem dla Koukalovej, która po raz trzeci okazała się bezbłędna. Dahlmeier zanotowała pierwsze pudło, a z walki o wysokie lokaty odpadła Tatjana Akimowa, która pomyliła się trzykrotnie. Nieźle biegnąca Magdalena Gwizdoń (6. czas biegu na trzeciej rundzie biegowej) strąciła cztery krążki i po trzech okrążeniach zajmowała 14. pozycję.

Ostatnia wizyta na strzelnicy zakończyła się czwartym perfekcyjnym strzelaniem Koukalovej, pół minuty za Czeszką znajdowała się Dahlmeier. Gwizdoń trafiła wszystkie 5 strzałów i przed ostatnim okrążeniem znajdowała się na 8. miejscu.

Na ostatnim okrążeniu kolejność czołowej trójki (Gabriela Koukalová, Laurą Dahlmeier, Eva Puskarčíková) nie mogła ulec zmianie. Czwarte miejsce na finiszu wywalczyła Galina Wiszniewska z Kazachstanu. Gwizdoń została wyprzedzona przez 4 rywalki i zakończyła bieg na 12. pozycji.

Puskarčíková trzecią lokatę zawdzięcza przede wszystkim bezbłędnemu strzelaniu, tylko ona i Koukalová nie musiały udawać się na karne rundy.

Zdecydowanie najszybszy czas biegu zanotowała Finka Kaisa Mäkäräinen, która była na trasie o 35 sekund szybsza od Francuzki Marie Dorin Habert. Obie zawodniczki z walki o podium wykluczyło jednak 7 pudeł na strzelnicy. Magdalena Gwizdoń miała 17. czas biegu.

Zwycięstwo Koukalovej umocniło jej prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJA GENERALNA

KLASYFIKACJA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń