Eberhard wysoko w niechlubnej klasyfikacji

Julian Eberhard po zwycięstwie w czwartkowym sprincie zajął w dzisiejszym biegu pościgowym zaledwie 19. miejsce. Nie jest to jednak najniższe miejsce jakie w biegu na dochodzenie wywalczył zawodnik startujący jako pierwszy.

Bieg na dochodzenie zainaugurował w kalendarzu biathlonowego Pucharu Świata w 1996 roku. Od tej pory rozgrywano go 153-krotnie. Aż 56 razy zdarzało się, że zwycięzca sprintu wygrywał również w biegu pościgowym. W niemal 90% przypadków zawodnik z numerem pierwszym na brzuchu kończył bieg na dochodzenie w pierwszej dziesiątce. Osiemnastokrotnie zdarzało się jednak by triumfator sprintu wypadł z pierwszej dziesiątki.

Najniżej, bo na 38. miejscu bieg pościgowy ukończył Halvard Hanevold. 12 marca 2000 roku w Lahti bieg na dochodzenie rozgrywano wyjątkowo na podstawie biegu na 20km, w którym 31-letni wówczas Norweg nie miał sobie równych. W biegu na dochodzenie nie było jednak już tak różowo. Hanevold zaliczył haniebną serię pudeł na strzelnicy (3-3-2-3) i na mecie zameldował się z niemal czterema minutami straty do Svena Fischera. 38. miejsce, jakie wtedy zajął do dzisiaj jest rekordem pod względem najniższego miejsca, jakie zawodnik startujący z numerem pierwszym wywalczył w biegu na dochodzenie.

Julian Eberhard z 19. lokatą wywalczoną dzisiaj jest w tej klasyfikacji na siódmym miejscu. Co ciekawe jego autorstwa jest również ósmy rezultat. W ubiegłym sezonie dzień po swoim debiutanckim triumfie w Chanty Mansyjsku finiszował w biegu na dochodzenie na 18. miejscu.