Fourcade z kolejnym hattrickiem

W Nowym Meście został rozegrany pierwszy bieg masowy mężczyzn w tym sezonie. Po raz kolejny najlepszy okazał się Martin Fourcade. Francuz wygrał siedem z ośmiu rozegranych w tegorocznej edycji Pucharu Świata.

W trakcie pierwszego strzelania aż piętnastu zawodników było bezbłędnych. Z liderów najsłabiej prezentował się Johannes Thinges Boe, który przez dwa niecelne strzały plasował się na przedostatniej pozycji. 

Nieoczekiwanie w trakcie drugiego strzelania Martin Fourcade wraz z Antonem Szypulinem spudłowalipo razie. Francuz szybko dogonił czołowych zawodników i w trakcie przedostatniego pobytu na strzelnicy lider Pucharu Świata celował już do tarcz wraz z innymi zawodnikami.

W trakcie czwartej rundy biegowej Martin Fourcade odłączył się od rywali i z dziesięciosekundową przewagą wbiegł na strzelnicę. Tym razem strzelał bezbłędnie i na ostatniej rundzie biegowej miał względny spokój. Francuz - podobnie jak w Pokljuce - wygrał wszystkie trzy biegi w Novym Meście. Za jego plecami trwała zawzięta walka o drugą i trzecią pozycję, w której brało udział ośmiu zawodników. 

Jako drugi linię mety przekroczył Simon Schempp, a trzeci Anton Babikow. Dla Niemca to pierwsze podium w tym sezonie. Na czwartym miejscu uplasował się zawodnik gospodarzy Ondrej Moravec. W walce o podium brał udział też Johannes Thinges Boe. Norweg spudłował dzisiaj aż trzykrotnie, ale za sprawą bardzo dobrego biegu mógł liczyć na wysoką lokatę. Niestety w końcówce biegu wywrócił się i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce.

O jeszcze większym pechu może mówić Jean Guillaume Beatrix. Francuz jako jedyny strzelał bezbłędnie i gdy wydawało się, że drugą lokatę ma w kieszeni zamiast na trasę pobiegł na... karną rundę. Do mety dobiegł jako trzynasty.

Polacy nie startowali.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Babikow

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade