Norwegowie z dubletem w Obertilliach

Bieg sprinterski mężczyzn rozgrywany w ramach Pucharu IBU w Obertilliach zakończył się podwójnym zwycięstwem Norwegów. Pierwszy był Henrik L'Abee-Lund, a drugi Vetle Sjastad Christiansen. Punkty do klasyfikacji cyklu wywalczył Mateusz Janik.

Żeby stanąć na podium w sobotnim sprincie, trzeba było strzelać bezbłędnie. Najlepszy czas biegu z grona zawodników, którzy nie biegali karnych rund uzyskał Henrik L'Abee-Lund. Norweg ledwo co stracił miejsce w składzie na zawody Pucharu Świata, ale jeśli dalej będzie zaliczał tak perfekcyjne występy jak dziś to wkrótce trenerzy Siegfrid Mazet i Egil Kristiansen nie będą mieli wyjścia i ponownie skorzystają z jego usług. Drugi w kolejce do kadry A jest Vetle Sjastad Christiansen, który finiszował dzisiaj z drugim czasem. Do zwycięzcy stracił 14 sekund.

Przez chwilę na prowadzeniu mieliśmy trzech Norwegów. Vegard Gjermundshaug zakończył jednak zawody na miejscu czwartym. Wyprzedzony został przez Philippa Nawratha z Niemiec, dla którego to pierwsze podium Pucharu IBU w karierze. Słabo zaprezentowali się też reprezentanci Francji. Antonin Guigonnat, który wygrał piątkowy bieg na 20km, tym razem był dopiero dwunasty. 

W końcu przyzwoity występ zaliczył Mateusz Janik. Za taki należy bowiem uznać wywalczenie pucharowych punktów mimo dwóch karnych rund. Biathlonista AZS AWF Wrocław został sklasyfikowany na 33. miejscu. Jest czwartym polskim zawodnikiem po Rafale Penarze, Łukaszu Szczurku oraz Andrzeju Nędzy-Kubińcu, który w tym sezonie mieścił się w czolowej czterdziestce Puchar IBU.

Łukasz Szczurek z dwoma pudłami zajął 44. miejsce, natomiast Tomasz Zięba po aż czterech karnych okrążeniach dobiegł do mety z czterominutową stratą, która przełożyła się na zaledwie 97. lokatę.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Mateusz Janik