Akimowa: Jak zwykle chciałam zrobić wszystko jak najlepiej

Podczas biegu sprinterskiego w czeskim Nowym Meście kibice biathlonowi po raz kolejny przekonali się, że piękno tej dyscypliny polega na jej nieprzewidywalności. Z pewnością nikt nie przewidział podium w składzie Akimowa-Chevalier-Dunklee.

Dotychczasowe starty nie zapowiadały, że Tatiana Akimowa wystąpi w Czechach aż tak dobrze. Jej najlepszy indywidualny start w tym sezonie to dwunaste miejsce w biegu indywidualnym w Ostersund, gdzie jednak pudłowała aż cztery razy. Podczas konferencji prasowej Rosjanka sama nie była wstanie stwierdzić, co pomogło jej w osiągnięciu życiowego sukcesu.

- Oczywiście nie spodziewałam się, że dzisiaj wygram. Jak zwykle chciałam zrobić wszystko jak najlepiej. Nie wiem czy była to kwestia nart, mojej formy czy warunków na trasie, pewnie kombinacja wszystkich elementów. Dziękuję bardzo wszystkim kibicom, którzy byli dosłownie wszędzie, wokół całej trasy - powiedziała.

Dla Anais Chevalier sezon 2016/2017 nie zaczął się najlepiej. Dotychczas zajmowała miejsca w czwartej, a nawet szóstej dziesiątce, wielokrotnie przy tym pudłując.

- Zmieniłam wiele rzeczy po trudnym początku tego sezonu, kiedy niespodziewanie dla mnie miałam bardzo złe wyniki. Cieszę się, że strzelałam dzisiaj czysto – powiedziała francuska biathlonistka.

Przez pewien czas wydawało się, że najlepsza w sprincie okaże się Susan Dunklee. Amerykanka w swej karierze stawała już na podium w zawodach Pucharu Świata, ale nigdy go jeszcze nie wygrała.

- W biathlonie nigdy nie wiesz, którą zajmiesz pozycję przekraczając linię mety, jest zbyt nieprzewidywalny. Nowe Mesto jest jedną z moich ulubionych aren biathlonowych, kibice mają tutaj więcej energii niż gdziekolwiek indziej. Są nie tylko na stadionie, ale na całej trasie – podsumowała zawodniczka.

Czy niespodziewane medalistki potwierdzą swą wysoką formę w biegu pościgowym będzie można się przekonać już w sobotę o 17.40. Transmisje w Polsacie Sport Extra oraz w Eurosporcie 1.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Tatiana Akimowa

 USA | kobieta | Susan Dunklee

 Francja | kobieta | Anais Chevalier