Życiowy wynik Mąki!

Anna Mąka zajęła piąte miejsce w biegu indywidualnym w Obertilliach, który zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu IBU. To najlepszy rezultat 24-latki w karierze.

W pierwszej dziesiątce zawodów tej rangi Mąka zameldowała się dzisiaj po raz drugi. Poprzednio miało to miejsce w ubiegłym sezonie w Martell, gdzie uzyskała dziewiąty wynik w sprincie. Zarówno wtedy, jak i dzisiaj biathlonistka z Zakopanego strzelała bezbłędnie. Do zwyciężczyni straciła 52 sekundy.

Trzy pucharowe punkty za 38. miejsce wywalczyła Dominika Bielecka. Najsłabiej spisała się Karolina Pitoń, która z sześcioma pudłami zajęła 51. miejsce.

Wygrała Karolin Horchler, która podobnie jak Mąka była dzisiaj bezbłędna. Niemka drżała jednak o wygraną do czasu finiszu Coline Varcin. Mistrzyni Europy z 2015 roku mimo jednej karnej rundy do końca walczyła o pierwszą lokatę. Do pokonania Niemki zabrakło jej jednej sekundy. Na podium stanęła jeszcze Daria Virolainen.