Jakieła siódma w Lenzerheide!

Witalij Trusz z Ukrainy i Caroline Colombo z Francji wygrali sprinty zawodów Juniorskiego Pucharu IBU w Lenzerheide. Z reprezentantów Polski najlepsze miejsca zajęli Joanna Jakiela, która zawody zakończyła na miejscu siódmym i Marcin Szwajnos, który był dwunasty.

Trusz dwukrotnie strzelał bezbłędnie i zaledwie o jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Davida Zobela z Niemiec. W osiągnięciu tak dobrego miejsca Niemcowi nie przeszkodziło jedno pudło, jakie przytrafiło mu się w pierwszym strzelaniu. Trzeci był Hugo Rivail z Francji, który również obył się bez karnych rund, jednak stracił do rywali już przeszło 18 sekund.

Marcin Szwajnos strzelał na czysto, co w jego wypadku wystarczyło na zajęcie dwunastego miejsca. Dużo słabiej zaprezentowali się pozostali reprezentanci Polski. Przemysław Pancerz pudłował trzykrotnie i rywalizację zakończył na czterdziestym miejscu. Tomasz Jakiela z czterema pudłami zajął 49 pozycję. Wojciech Filip i Tadeusz Nendza Kubiniec przebiegli po trzy karne rundy, co zaowocowało kolejno 61. i 64. lokatą.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Caroline Colombo z Francji, która z czystym kontem strzeleckim o sześć i pół sekundy wyprzedziła również bezbłędną Ukrainkę Katerinę Dmytrenko. Trzecia sprint ukończyła Vanessa Voigt z Niemiec, która pomyliła się raz, w strzelaniu w pozycji leżącej.

Na plus z pewnością należy zaliczyć występ Joanny Jakieły, która mimo dwóch pudeł w pierwszy strzelaniu zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. Uplasowała się na siódmym miejscu, co jest najlepszym wynikiem w krótkiej historii startów polskiej reprezentacji w Pucharze IBU Juniorów. Dużo słabiej zaprezentowały się pozostałe zawodniczki. Magdalena Piczura z trzema pudłami zajęła 37 miejsce, tuż za nią uplasowała się z identycznym rezultatem strzeleckim Kamila Cichoń. Natalia Tomaszewska po czterech karnych rundach swój start zakończyła na 51. miejscu, Klaudia Szpak w obu strzelaniach chybiła dwukrotnie, co zaowocowało 54. lokatą.