Niezawodni liderzy, zwycięstwo Dahlmeier

W biathlonowym biegu na 7,5 kilometra najlepsza okazała się liderka Pucharu Świata Laura Dahlmeier. Niemka o zaledwie trzy i pół sekundy wyprzedziła Justine Braisaz. Trzecia była Marte Olsbu. Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń jako jedyne z Polek skończyły z punktami.

Dla reprezentantki Niemiec jest to drugi triumf w obecnym sezonie. Pierwsza trójka strzelała bezbłędnie. Na ostatnią pętlę Dahlmeier wybiegała jako trzecia, jednak udało się jej z nawiązką odrobić sekundy stracone na poprzednich rundach. Dahlmeier odniosła tym samym dziewiątą pucharową wygraną w karierze. Towarzyszące jej na podium Braisaz i Olsbu mogła pochwalić się zdecydowanie mniejszym dorobkiem. Dla Francuzki było to pierwsze pucharowe podium w karierze, dla Norweżki drugie.

Mimo jednego pudła na strzelnicy wysokie czwarte miejsce zajęła Kaisa Makarainen. Finka wyprzedziła wracającą po dwuletniej przerwie Anastazję Kuzminę, dwukrotną mistrzynię olimpijską w tej konkurencji. Rosjanka obecnie występująca w barwach Słowacji powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata po urodzeniu drugiego dziecka.

W przeciwieństwie do biegu panów w pierwszej dziesiątce znalazło się miejsce dla kilku zawodniczek z jednym pudłem. Oprócz rewelacyjnie biegnącej Kaisy Makarainen tej sztuki dokonały Gabriela Koukalova, Celia Aymonier  oraz Miriam Goessner, które zajęły kolejno siódme, dziewiąte i dziesiąte miejsce.

Po raz pierwszy w tym sezonie dwie reprezentantki Polski zdobyły punkty Pucharu Świata. Monika Hojnisz, która spudłowała w przedostatnim strzale zajęła 24. miejsce, a Magdalena Gwizdoń z karną rundą po strzelaniu w postawie leżąc uzyskała 27. czas dnia. Niestety to jedyne nasze reprezentantki, która zakwalifikowały się do biegu na dochodzenie. Krystyna Guzik spudłowała dwukrotnie i zajęła 63. pozycję, a Kinga Mitoraj, która pomyliła się tylko raz, skończyła na 68. miejscu. Najmłodsza w stawce Kamila Żuk biegała trzy karne rundy i ostatecznie zajęła 74. lkatę.