Koukalova najlepsza w pościgu

W pierwszym biegu na dochodzenie w tym sezonie najlepsza okazała się Gabriela Koukalova, która wygrała przed Laurą Dahlmeier i Dorotheą Wierer. Pierwsze punkty wywalczyła Krystyna Guzik.

Koukalova startowała jako trzecia, ale za sprawą niecelnego strzelania wczorajszej zwyciężyni - Marie Dorin Habert - Czeszka szybko wyszła na prowadzenie. Kaisa Makarainen podążała jak cień za Koukalovą, ale w trakcie ostatniego strzelania spudłowała dwukrotnie i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Koukalova spudłowała tylko raz, co dało jej trzynaste zwycięstwo w karierze.

O drugą pozycję walczyły liderka Pucharu Świata Laura Dahlmeier i Dorothea Wierer. Włoszka strzelała bezbłędnie i awansowała z dziewiętnastej pozycji na trzecią. Niemka mimo dwóch pudeł okazała się lepsza na końcówce i utrzymała żółtą koszulkę liderki Pucharu Świata.

W stawce szećśdziesięciu zawodniczek bezbłędna była jeszcze tylko Lena Haecki. Szwajcarka zajęła czwarte miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Marie Dorin-Habert spudłowała łącznie aż sześć razy i z pierwszej lokaty po sprincie spadła na siódme miejsce. Tuż przed nią finiszowała Austriaczka Lisa Hauser, dla której początek sezonu jest bardzo dobry. W sobotę była piąta, a dzisiaj szósta - w klasyfikacji zajmuje wysokie czwarte miejsce.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Czeszka Eva Puskarcikova, Ukrainka Julia Dżyma i Nadieżda Skardino z Białorusi.

Krystyna Guzik po dwóch nieudanych biegach w końcu zajęła miejsce w czterdziestce. Z czterema pudłami zajęła 37. miejsce. Punktów nie udało się zdobyć Monice Hojnisz, która finiszowała na 43. miejscu (5 karnych rund) oraz Kindze Mitoraj, która sklasyfikowana została na 56. pozycji (6 karnych rund).

Bieg mężczyzn o 13.20 na antenie Polsat Sport News, Polsat Sport Extra i Eurosport.