Wszystko zgodnie z planem

Marie Dorin Habert oraz Martin Fourcade zwyciężyli w supermikście zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata. Pechowo zakończył się występ polskiego miksta. Kinga Mitoraj zastępująca Monikę Hojnisz wywróciła się podczas jednego ze zjazdów i Polska sklasyfikowana została na przedostatnim miejscu.

Tuż przed biegiem zadecydowano, że zamiast Moniki Hojnisz, która miała problemy żołądkowe, wystąpi Kinga Mitoraj. Zawodniczka z Cichego na jednym ze zjazdów zaliczyła wywrotkę i na pierwsze strzelanie wbiegała jako ostatnia ze znaczną stratą. Dystansu do najlepszych nadrobić już się nie udało i Mateusz Janik nie miał nawet okazji zaprezentować się po raz drugi. Polacy zostali zdublowani z trasy na półmetku i sklasyfikowani zostali na 25. lokacie.

Wygrali - zgodnie z planem - Francuzi. Nie mogło być inaczej gdy do boju wysłane zostały dwie największe gwiazdy. Marie Dorin Habert i Martin Fourcade nie mieli problemów żeby rozprawić się z rywalami. Najbardziej Trójkolorowym postawili się Austriacy. Lisa Theresa Hauser i Simon Eder do zwycięzców stracili 16 sekund.

Liderami klasyfikacji pucharowej po dwóch biegach zostali Niemcy, którzy jako jedyni stawali na podium zarówno w sztafecie mieszanej, jak i w supermikście. Para Franziska Preuss i Erik Lesser finiszowała jako trzecia.

Ciekawa walka toczyła się o czwarte miejsce. Ku uciesze gospodarzy wywalczyli je Linn Persson i Torstein Stenersen. Dopiero na dwunastym miejscu finiszował Emil Hegle Svendsen. Jego partnerka Ingrid Landmark Tandrevold wywróciła się na tym samym zjeździe co Mitoraj.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Mateusz Janik

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Francja | kobieta | Marie Dorin Habert