Rosjanie wzięli odwet za piątek

Rosyjscy biathloniści powetowali sobie niepowodzenia w piątkowych zawodach i w niedzielnym sprincie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU nie mieli sobie równych. W Beitostolen wygrał Matwiej Elisjejew przez Dmitrijem Małyszko. Pierwsze punkty w sezonie wywalczył Łukasz Szczurek.

Zawody w dalszym ciągu odbywały się przy silnym wietrze. Żaden z 111 zawodników nie był w stanie ukończyć biegu z czystym kontem na strzelnicy. O wygraną walczyli Dmitrij Małyszko i Matwiej Elisjejew. Obaj spudłowali tylko po razie. Początkowo lepszy czas miał ten pierwszy. Po wybiegnięciu ze srzelnicy Małyszko miał dziesięć sekund przewagi na Elisjejewem. Na ostatniej rundzie spisał się jednak na tyle słabo, że ne mecie stracił do rodaka trzy sekundy.

Na najniższym stopniu podium stanął Henrik L'Abbe-Lund, który jako jedyny biegowo był w stanie utrzymać tempo Rosjan. Szanse na wygraną pogrzebał na strzelnicy. Mimo aż czerech pudeł udało mu się jednak wywalczyć trzecią lokatę. Vetle Sjastad Christiansen, który wygrał w piątek, tym razem spisał się przeciętnie. Z dwoma pudłami zajął zaledwie 30. miejsce.

W punktowanej czterdziestce znalazło się miejsce dla Łukasza Szczurka. Zawodnik BKS WP Kościelisko oddał dwa niecelne strzały i ze stratą niemal trzech minut do zwycięzcy sklasyfikowany został na 34. miejscu. Niewiele zabrakło, a punkty do klasyfikacji Pucharu IBU wywalczyłby również Andrzej Nędza-Kubiniec. Klubowy kolega Szczurka spudłował czterokrotnie i zajął 43. miejsce. Najsłabiej spisał się Tomasz Zięba, który trafiał co drugi strzał, co przy jego aktualnych możliwościach biegowych dało mu 87. lokatę.