Powrót Pucharu Świata

Już w niedzielę w szwedzkim Ostersund rozpocznie się 40. edycja cyklu zawodów o Puchar Świata w biathlonie. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwszego dnia zawodnicy będą rywalizować w sztafecie mieszanej oraz w supermikście. Wydaje się, żeten układ na stałe zagości w kalendarzu.

Jako pierwsza rozegrana zostanie sztafeta mieszana. W biegu, którego początek wyznaczono na 15:30, wezmą udział 24 drużyny. O czołowe lokaty powinny walczyć reprezentacje: Niemiec (Hildebrand, Dahlmeier, Doll i Peiffer), Norwegii (Olsbu, Birkeland, Bjoerndalen, Johannes Boe) i Francji (Braisaz, Bescond, Claude i Fillon Maillet). Z dobrej strony mogą pokazać się będący ostatnio w słabszej dyspozycji Czesi i Rosjanie. Polacy pobiegną z 22. numerem startowym. W składzie znaleźli się Gwizdoń, Penar oraz małżeństwo Guzik.

Start supermiksta zaplanowano na 18:10. W najmłodszej biathlonowej konkurencji rywalizować będzie aż 26 par. Faworytami wydają się być Francuzi, którzy wystawili do tego biegu gwiazdy z ostatnich Mistrzostw Świata. Martin Fourcade oraz Marie Dorin Habert przynajmniej w teorii powinni bezproblemowo wygrać. Przeszkodzić im spróbują Norwedzy, których reprezentować będzie młodziutka Ingrid Tandrevold i Emil Hegle Svendsen. Groźni będą Kanadyjczycy(Crawford/Smith), Niemcy (Preuss/Lesser) oraz pary z Austrii (Hauser/Eder) i Rosji (Slepcowa/Babikow). Dla młodej polskiej drużyny sukcesem będzie miejsce w pierwszej dziesiątce. Hojnisz i Janik pobiegną z piętnastym numerem startowym. 

Transmisje z zawodów w Eurosporcie 1 oraz w Polsacie Sport Extra.

LISTA STARTOWA SZTAFETY MIESZANEJ
LISTA STARTOWA SUPERMIKSTU