Ruszyły mistrzostwa w Czarnym Borze

Najpierw upały, a później ulewne deszcze towarzyszyły startującym podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w biathlonie letni. Tytuły w biegach indywidualnych wśród seniorów zdobyli Monika Hojnisz i Marcin Piasecki.

Czarny Bór po raz trzeci w przeciągu ostatnich czterech lat jest gospodarzem krajowego czempionatu w crossie. Miejscowi organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania zapewniając komfortowe warunki zarówno startującym i ich trenerom, jak i kibicom.

Sportowa rywalizacja zaczęła się od występu panów. Obrońcą tytułu był Dawid Malina z Ryfamy Rybnik, który tym razem musiał zadowolić się jednak tylko srebrem. Niespodziewanie po złoto sięgnął bowiem Marcin Piasecki, brąz wywalczył najlepszy z juniorów Marcin Szwajnos. Kolejność pewnie mogłaby być inna, ale prowadzący przez większość rywalizacji Grzegorz Guzik z powodu silnego bólu w okolicach brzucha musiał zejść z trasy.

Rywalizacji nie ukończyła również Kinga Mitoraj. Najlepszą seniorką okazała się Monika Hojnisz, która w samym biegu pokonała drugą najszybszą biathlonistkę aż o dwie minuty. Jej zwycięstwa podczas crossowych mistrzostw Polski jest już normą. Na podium obok niej stanęły juniorka Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń. Warte podkreślenia jest czwarte miejsce Dominiki Bieleckiej, dla której był to debiut w zawodach biathlonowych. Do medalu zabrakło niewiele.

Wśród juniorów młodszych najlepszy byli Wojciech Filip oraz Marcelina Badacz. Po południu swoje zawody rozegrali najmłodsi uczestnicy. Wygrane odnieśli Dawid Woźniak i Paulina Pawliczek (młodzicy) oraz Konrad Badacz i Anna Nędza-Kubiniec (młodzicy młodsi).

Mistrzostwa trwają. W niedzielę rozegrane zostaną biegi masowe oraz sztafetowe, a w poniedziałek biegi sprinterskie.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Marcin Piasecki