Makarainen liczy na start w Lahti

Kaisa Makarainen poinformowała podczas konferencji prasowej, że w sezonie 2016/17 ponownie będziemy oglądać ją na biathlonowych trasach. Co więcej, Finka marzy o starcie w biegowych mistrzostwach świata, których gospodarzem będzie Lahti.

Makarainen już wcześniej wysyłała sygnały, że będzie kontynuować karierę.

- Mówiłam, że jeśli będę zadowolona z decyzji personalnych w sztabie szkoleniowym oraz ekipie serwisowej to podejmę decyzję o kolejnym roku startów. Związek stanął na wysokości zadania - powiedziała Finka, która zapewnia, że planuje karierę z roku na rok. To czy wystartuje na igrzyskach w Pyeongchang wciąż nie jest zatem przesądzone.

- Na pewno będę startować w sezonie 2016/17. Jeśli nie będę zadowolona z osiąganych wyników, a biathlon przestanie sprawiać mi przyjemność to nie będę miał skrupułów żeby zakończyć karierę na rok przed igrzyskami - dodała.

Brązowa medalistka marcowych mistrzostw świata w Oslo w przyszłym sezonie starty biathlonowe chciałaby łączyć z występami bez karabinu. Na horyzoncie pojawiają się bowiem przyszłoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, których gospodarzem będzie fińskie Lahti.

- Chciałbym tam wystartować, ale zdaję sobie sprawę, że fiński zespół jest niezwykle silny. Dlatego latem planuję pracować ze zdwojoną siłą po to by spróbować dostać się do kadry biegowej. Nie zamierzam jednak odpuszczać biathlonowych mistrzostw w Hochfilzen. To miejsce, które również darzę dużym sentymentem. To właśnie tam w 2005 roku debiutowałam na mistrzostwach świata - zakończyła Makarainen.

Finka może snuć takie plany, bo obie imprezy się nie pokrywają. Biathlonowe mistrzostwa w Hochfilzen odbędą się od 8 do 19 lutego, natomiast rywalizacja o medale biegaczy w Lahti rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 5 marca.

fot. wikicommons

Powiązane osoby

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen