Medalistka olimpijska zmienia biegi na biathlon

Denise Herrmann, która dotychczas uprawiała biegi narciarskie, zmienia dyscyplinę. Niemka od nowego sezonu będzie przygotowywać się nie tylko trenując bieg, ale także strzelanie. Postanowiła zostać biathlonistką.

27-letnia Herrmann była jedną z najlepszych biegaczek narciarskich w Niemczech. Specjalizowała się zwłaszcza w biegach sprinterskich. Przez kilka ostatnich lat należała do światowej czołówki. Najlepszy sezon zaliczyła dwa lata temu. Sześciokrotnie stawała wówczas na podium zawodów biegowego PŚ. Na igrzyskach w Soczi zdobyła brąz wraz z koleżankami z niemieckiej sztafety 4x5 km. Dwa minione sezony nie były juz tak udane, więc Herrmann postanowiła wzmocnić i tak rosnącą w siłę po kilkuletnim kryzysie kobiecą ekipę Niemiec w biathlonie, jednocześnie osłabiając biegową kadrę, która od lat jest w zapaści.

- Ta decyzja i jej czas na pewno będzie dla wielu niespodzianką, ale myślałam o niej już od długiego czasu - oświadczyła Herrmann, która chce teraz walczyć o nowe cele. - Wiele zawdzięczam biegom i był to wspaniały czas. Teraz jednak muszę stawiać sobie nowe cele. Jestem świadoma, że stoi przede mną wielkie wyzwanie. Jestem przekonana, że mam w sobie odwagę i determinację by temu sprostać - dodała przyszła biathlonistka.

W przeszłości zdarzały się już transfery niemieckich biegaczek do biathlonu. Kati Wilhelm z przeciętnej biegaczki w biathlonie stała się jedną z bardziej utytułowanych zawodniczek z wieloma złotymi medalami MŚ i IO na koncie. Także Simone Greiner-Petter-Memm z sukcesami odnalazła się w biathlonie. Nieco gorzej ta sztuka udała się Evi Sachenbacher-Stehle, której przygoda z biathlonem zostanie zapamiętana głównie z afery dopingowej podczas igrzysk w Soczi w 2014 roku.

fot. Cephas, wikicommons

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Denise Herrmann