Schempp najlepszy w biegu pościgowym

Simon Schempp okazał się najlepszy w biegu na dochodzenie podczas Pucharu Świata rozgrywanego w rosyjskim Chanty-Mansyjsku. Niemiec w pokonanym polu pozostawił Norwega Johannesa Boe i swojego rodaka Erika Lessera.

Po niespodziewanym zwycięstwie w sprincie Julian Eberhard w biegu na dochodzenie również miał spore apetyty na dobre miejsce, ale najgroźniejsi rywale byli tuż za nim. Ponownie jednak zapowiadało się, że to niemiecko-austriacka koalicja będzie rozdawać karty i między sobą wytypuje zwycięzcę dzisiejszego biegu. Na starcie stanęło tylko 55 zawodników, bo kilku z nich, jak chociażby Martin Fourcade postanowiło zrobić sobie wolne.

Początek rywalizacji należał do Dominika Landertingera, który strzelał bezbłędnie i po pierwszym strzelaniu miał kilka sekund przewagi nad Erikiem Lesserem i Simonem Schemppem, biegającym jedną karną rundę. Aż dwie musiał pokonać Eberhard i spadł przez to na czwarte miejsce, tracąc ponad dwadzieścia sekund do swojego rodaka. Na drugie strzelanie pierwsza trójka wbiegła razem, nie dyktując jednak zbyt mocnego tempa, co spowodowało, że różnice przed strzelaniem nie były szczególnie duże. Tym razem to Landertinger rozpoczął od pudła i to Erik Lesser jako pierwszy wybiegł na trasę. W pościg za nim ruszyli Eberhaard i Tim Burke, którzy tym razem strzelali bezbłędnie i przeskoczyli do czołówki. Po kolejnym pudle czwarty był Schempp, a Landertinger biegnący nieco słabiej plasował się na szóstej pozycji.

Strzelanie w pozycji stojąc Erik Lesser rozpoczął od karnej rundy i spadł na miejsce czwarte. Po raz trzeci dzisiaj bezbłędny był Johannes Boe i to on wskoczył na pierwszą lokatę, ale tuż za nim biegli Simon Schempp i Dominik Landertinger, co zapowiadało bardzo ciekawą rywalizację na ostatnim strzelaniu. Wykluczył się z niej Julian Eberhard, pudłując czterokrotnie i spadając na odległe miejsce.

Ostatnia wizyta na strzelnicy to solidarne pudła wszystkich zawodników z czołówki. Boe, Schempp i Lesser przebiegli po jednej karnej rundzie, natomiast Landertinger aż dwie. Norweg wybiegł na trasę mając kilka sekund przewagi nad niemieckim duetem i nad Benjaminem Wegere, który konsekwentnie przesuwał się w górę stawki i do samego końca zachował szansę walki o podium. Niewielkie różnice w czołówce spowodowały, że praktycznie do samej mety mieliśmy spore emocje. Ostatecznie końcówkę najlepiej rozegrał Simon Schempp o osiem sekund wyprzedzając Johannesa Boe i o 15 Erika Lessera, który ograł na ostatnich metrach Benjamina Wegera.

Wyniki-bieg na dochodzenie mezczyzn

Klasyfikacja generalna mezczyzn

Klasyfikacja biegu na dochodzenie mezczyzn

Powiązane osoby

 Szwajcaria | mężczyzna | Benjamin Weger

 Niemcy | mężczyzna | Simon Schempp