Bardzo dobry występ polskich juniorów w Martell

Rośnie forma polskich biathlonistów przygotowujących się do startu na mistrzostwach Europy juniorów. Tomasz Jakieła zajął w sprincie w Martell 39. miejsce, dzięki czemu wywalczył pierwsze w swoim życiu punkty Pucharu IBU. Tuż za czołową czterdziestką uplasował się Tomasz Zięba.

Jakieła i Zięba wraz z startującymi w Oslo Mateuszem Janikiem i Rafałem Penarem tworzyć będą skład na przyszłotygodniowe mistrzostwa Europy juniorów w Pokljuce. Wszyscy czterej wydają się w niezłej formie. Janik i Penar notowali na mistrzostwach świata najlepsze wyniki z naszej kadry. Jakieła i Zięba osiągają w Martell życiowe rezultaty w seniorskiej rywalizacji.

Dwa punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU 2015/16 zapisze sobie Jakieła, który zajął 39. miejsce. Mogło ono być duże lepsze, ale biathlonista BKS WP Kościelisko zaliczył dwie karne rundy. Bardzo blisko pucharowych punktów był jego klubowy kolega. Zięba z jedną karną rundą sklasyfikowany został na 41. pozycji. W biegu uczestniczył jeszcze trzeci z Polaków. 25-letni Andrzej Nędza-Kubiniec spudłował trzy razy i uzyskał 60. czas dnia.

Zwycięstwo z bardzo dużą przewagą uzyskał Aleksiej Slepow. Wyprzedził on o ponad pół minuty Petra Paszczenkę i Floriana Grafa.

W klasyfikacji generalnej triumfował Matwiej Elisjejew.