Wierer na pocieszenie z małą kulą

W cieniu walki o medale mistrzostw świata wyłoniono zwyciężczynię pucharowej klasyfikacji biegu indywidualnego. Mała kryształowa kula trafiła do Dorothei Wierer.

Włoszka wygraną zawdzięcza występom w Ostersund i w Ruhpolding. W obu tych startach nie pudłowała i odnosiła zwycięstwa. Było wiadomo, że do wywalczenia małej kryształowej kuli wystarczy jej dziewiąta lokata w biegu o medale mistrzostw świata. Wierer celowała wyżej, ale dwa pudła uniemożliwiły jej walkę o medale. Ósme miejsce pozwoliło jej jednak na pocieszenie wywalczyć wygraną w klasyfikacji biegu na 15km. 

Tylko dwa punkty mniej uzbierała nowo kreowana mistrzyni świata Marie Dorin Habert, która oprócz dzisiejszego zwycięstwa była druga w Ostersund i szósta w Ruhpolding. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęła Gabriela Soukalova.

Na wysokim siódmym miejscu sklasyfikowano Krystynę Guzik. To pokłosie trzech bardzo równych występów. Najlepsza z Polek była dwukrotnie jedenasta, a dzisiaj zajęła siódmą lokatę. Na szesnastym miejscu uplasowała się Magdalena Gwizdoń.

KLASYFIKACJA BIEGU INDYWIDUALNEGO

fot. Szymon Sikora/PZBiath

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer