S. Fourcade: Wciąż jeszcze kilka lat przede mną

Reprezentacja Francji ma na koncie już pierwszy złoty medal mistrzostw świata w Oslo. W sukcesie tym udziału nie brał Simon Fourcade. Starszy z braci zdradził szczegóły dotyczące ostatnich przygotowań do czempionatu oraz swojej przyszłości.

- Obóz w norweskim Geilo był mi potrzebny po to, aby na mistrzostwach świata móc się skupić w stu procentach i skoncentrować swój umysł. Moim zadaniem było jak najlepsze przygotowanie się do tej imprezy. Mieliśmy bardzo dobre warunki do trenowania. Dużo ćwiczyliśmy strzelanie – powiedział starszy z braci Fourcade.

Jednocześnie zaznaczył, że w kilkanaście dni nie mógł znacznie poprawić swojej formy.                      

- Przez ten czas nie mogliśmy wiele zdziałać. Nie powiem, że zgrupowanie mogło wiele zmienić, ale na pewno pomogło mi lepiej skupiać uwagę – dodał.

Francuz nie ukrywał również tego, że zarówno on jaki i pozostali członkowie kadry są już zmęczeni sezonem.

- Dwa tygodnie temu odbył się Puchar Świata w Presque Isle. Potrzebowaliśmy odpoczynku, ponieważ to już trzeci miesiąc naszych startów - przyznał.

To będą już dziewiąte mistrzostwa świata dla Simona Fourcade’a. Dotychczas Francuz indywidualnie zdobył jedynie srebrny medal w biegu indywidualnym w Ruhpolding w 2012 r. Zawodnik może mówić o wielkim pechu, bowiem pięciokrotnie zajmował czwarte miejsce na tej imprezie. Zapytany o to, czy w tym roku osiągnie lepsze miejsce niż te tuż za podium odpowiedział, że ma taką nadzieję i liczy na dozę szczęścia, która pomoże mu wejść na podium.

Mija dwanaście lat od kiedy Simon Fourcade po raz pierwszy stanął na starcie zawodów Pucharu Świata. Mimo to Francuz nie myśli o zakończeniu kariery i głęboko wierzy w to, że wciąż może osiągać bardzo dobre rezultaty

- Kocham to co robię. Mam 32 lata, to prawda, ale doskonale się czuję. Wciąż jest jeszcze kilka lat przede mną. Nie sądzę, że będę w stanie odejść dopiero po czterdziestce tak jak Ole Einar Bjoerndalen, ale myślę, że nadal mogę mieć parę dobrych sezonów w Pucharze Świata – zakończył.

Pierwszą indywidualna konkurencją rozgrywaną na mistrzostwach świata w Oslo będzie sprint. O 11.30 na trasę wyruszą panowie, a trzy godziny później panie. Transmisje w Polsacie Sport News, Polsacie Sport Extra oraz w Eurosporcie 1. 

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Simon Fourcade