Skardino ze złotem w biegu pościgowym

Nadieżda Skardino z Białorusi zdobyła złoty medal w biegu na dochodzenie kobiet podczas mistrzostw Europy w rosyjskiej Tiumeni. Srebrny medal przypadł po raz drugi Karolin Horchler z Niemiec, a brąz fantastycznie biegającej Norweżce Ingrid Landmark Tandrevold. Ponownie bez medalu były gospodynie, chociaż tym razem było bardzo blisko.

Po biegu sprinterskim, gdzie komplet medali zgarnęły Niemki, to właśnie zawodniczki naszych zachodnich sąsiadów były faworytkami biegu pościgowego, chociaż licznie zgromadzeni fani kadry Rosji liczyli, że ich ulubienice nawiążą walkę o medale. Biathlonistki w sobotni poranek musiały zmagać się z dość silnym wiatrem, który nie ułatwiał zadania na strzelnicy.

Najlepiej w takich warunkach poradziła sobie Białorusinka Nadieżda Skardino, która po pierwszych trzech strzelaniach była bezbłędna i pewnie biegła po zloty medal. Na ostatnim strzelaniu pomyliła się jednak dwukrotnie i jej przewaga dramatycznie stopniała, jednak błędy rywalek spowodowały, że udało jej się utrzymać niewielką przewagę i zostać mistrzynią Europy w biegu pościgowym.

Srebrny medal przypadł ponownie w udziale Karolin Horchler. Niemka na początku miała kłopoty ze strzelaniem i wypadła z podium, ale dzięki bezbłędnemu strzelaniu w postawie stojąc przesunęła się w górę klasyfikacji i po raz drugi finiszowała na drugim miejscu. Za jej plecami trwała pasjonująca walka o trzecia lokatę z której zwycięsko wyszła norweska juniorka Ingrid Landmark Tandrevold, która po znakomitym biegu i walce na ostatnich metrach wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Anastazję Zagorujko.

Zwyciężczyni sprintu Nadine Horchler już po pierwszym strzelaniu i dwóch karnych rundach spadła na dalszą pozycję i praktycznie przez cały czas miała kłopoty na strzelnicy. Ostatecznie z czterema karnymi rundami finiszowała na szóstym miejscu. 

WYNIKI

Powiązane osoby

 Białoruś | kobieta | Nadieżda Skardino