Żuk i Penar najlepsi pierwszego dnia OOM

Członkowie kadry A, Kamila Żuk oraz Rafał Penar, triumfowali w biegach sprinterskich – pierwszej konkurencji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jakuszycach.

Kamila Żuk pokonała w bezpośrednim pojedynku Kingę Mitoraj. Obie utalentowane juniorki zaliczyły po trzy karne rundy, ale na mecie czas lepszy o 10 sekund uzyskała 18-latka z Dusznik-Zdroju. Trzecie miejsce zajęła Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław, która spudłowała tylko dwa razy, ale straciła aż półtorej minuty.

W biegu juniorów wszyscy ostrzyli sobie zęby na rywalizację Rafała Penara z Mateuszem Janikiem. Ten drugi spudłował jednak aż ośmiokrotnie i zajął dopiero piąte miejsce. Zwycięstwo odniósł więc Penar, który o pół minuty wyprzedził Bartłomieja Filipa. Obaj biathloniści zaliczyli tylko po jednej karnej rundzie. Podobnie zresztą jak Tomasz Zięba, który wywalczył miejsce trzecie. Biathlonista z Kościeliska odstawał jednak w biegu i od Penara uzyskał czas gorszy o minutę i 40 sekund.

W ramach OOM rywalizowali również juniorzy młodsi, którzy w czwartek walczyli w biegach sztafetowych. Wśród chłopców wygrała sztafeta BKS WP Kościelisko w składzie Wojciech Skorusa, Kacper Guńka, Michał Neumann. Tylko cztery sekundy gorsi okazali się
juniorzy z UKN Melafir Czarny Bór. Brąz dla biathlonistów z Iwonicza-Zdroju.

Marcelina Badacz, Klaudia Szpak i Patrycja Rutecka z MKS Karkonosze Jelenia Góra były najlepsze w rywalizacji juniorek młodszych. Biathlonistki z tego klubu wywalczyły również brąz. Na drugim stopniu podium stanęły juniorki z Kościeliska.

W Jakuszycach rozdano również zaległe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Najlepsi w biegach sprinterskich byli Anna Mąka z BKS WP Kościelisko oraz Kamil Cymerman z AZS AWF Katowice.

SPRINT JUNIOREK
SPRINT JUNIORÓW
SZTAFETA JUNIOREK MŁODSZYCH
SZTAFETA JUNIORÓW MŁODSZYCH
SPRINT SENIOREK
SPRINT SENIORÓW

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk

 Polska | mężczyzna | Rafał Penar