Debiutanckie punkty Penara

Rafał Penar został drugim polskim biathlonistą, który w tym sezonie wywalczył punkty Pucharu IBU. Junior z Iwonicza-Zdroju zajął 34. miejsce w biegu na 20km w słowackim Osrblie. Wygrał lider cyklu Matwiej Elisjejew.

Rosjanin odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. 23-latek był bezkonkurencyjny. Elisjejew był jednym z trzech biathlonistów, którzy strzelali bezbłędnie. Dołożył do tego czwarty czas biegu, co pozwoliło mu na mecie uzyskać blisko półtorej minuty przewagi nad Krasimirem Anewem. Bułgar znany z niezłych występów w zawodach Pucharu Świata zaliczył jedna karną minutę. Dwukrotnie na strzelnicy spudłował Matthias Bischl, który stanął na najniższym stopniu podium.

Niezłą formę po mistrzostwach świata juniorów w dalszym ciągu utrzymuje Rafał Penar, który mimo czterech karnych minut zdołał zmieścić się w czołowej czterdziestce i wywalczyć tym samym pierwsze punkty Pucharu IBU w karierze.

Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 58. miejsce, jego sarszy brat Maciej sklasyfikowany został na 58. miejscu, a Krzysztof Pływaczyk zszedł z trasy w połowie dystansu.