Pierwszy w karierze triumf Dominika Windischa

Dominik Windisch po raz pierwszy w karierze wygrał zawody Pucharu Świata. Włoch okazał się najlepszy w biegu ze startu wspólnego w kanadyjskim Canmore. Podium uzupełnili Benedikt Doll i Quentin Fillon Maillet. Wielcy faworyci zawiedli.

Dzisiejszy start obfitował w liczne błędy na strzelnicy i szybie zwroty akcji. Po dwóch strzelaniach wydawało się, że równych nie będzie miał sobie błyskawicznie strzelający i bezbłędny Simon Eder. W stójce Austriak spudłował aż czterokrotnie i nie liczył się w walce o podium.

Po czterech strzelaniach na prowadzeniu znajdował się Quentin Fillon Maillet, który miał 14 sekund przewagi nad Andrejsem Rastorgujevsem i Dominikiem Windischem.  Francuz i Łotysz pudłowali po trzy raz a Włoch cztery. To właśnie Windisch okazał się najszybszy na ostatnim okrążeniu i pewnie zwyciężył. Ostatnie biegowe koło pozwoliło Benediktowi Dollowi wdrapać się na drugi stopień podium. Niemiec podobnie jak triumfator zanotował cztery karne rundy ale okazał się gorszy o 4 sekundy. Trudów dystansu nie wytrzymał Fillon Maillet, ale Francuz zdołał obronić miejsce na podium.

Po raz kolejny wielkiej szansy na miejsce w czołowej trójce nie wykorzystał Łotysz Andrejs Rastorgujevs, który kompletnie opadł z sił pod koniec dystansu i finiszował jako piąty bo na kresce ograł go jeszcze Dominik Landertinger.  Szóste miejsce zajął pudłujący dziś na potęgę lider Pucharu Świata Martin Fourcade. Francuz pomylił się aż sześć razy, ale mimo to i tak powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej PŚ nad najgroźniejszymi rywalami – Szypulin finiszował dopiero 17. (6 pudeł), a Schempp 21. (8 pudeł).

Najlepszy wynik w tym sezonie zanotował siódmy na mecie Tim Burke (3 pudła). Z kolei najlepszy wynik w karierze osiągnął 10. Kazar, który pomylił się tylko raz.