Szwedzka perfekcja

Hanna Oeberg dzięki bezbłędnemu strzelaniu obroniła prowadzenie po sprincie i wywalczyła swój drugi złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w Cheile Gradistei. Kinga Mitoraj zaliczyła pięć karnych rund - wszystkie w stójce - i dobiegła na metę na dwudziestym miejscu.

Bieg był pojedynkiem Hanny Oeberg z Leną Haeki. Obie ruszały na trasę z sekundą różnicy. Szwajcarka nokautowała rywalki w biegu, podczas gdy Szwedka nie miała sobie równych na strzelnicy. Ostatecznie drugie złoto zgarnęła Oeberg, ale gdyby Haeki zamiast sześciu karnych rund biegała "tylko" pięć kolejność na mecie pewnie byłaby inna.

Na trzeciej pozycji przez większość biegu plasowała się Anna Magnusson. Jedno jedyne pudło w ostatnim strzale kosztowało ją brąz. Na trasę wybiegła co prawda trzecia, ale po chwili została minięta przez Chloe Chevalier z Francji.

Kinga Mitoraj rozpoczęła bardzo dobrze. Bezproblemowo przebrnęła przez dwa pierwsze strzelania, dzięki czemu awansowała na dziesiąte miejsce. Niestety aż pięć pudeł w stójce nie pozwoliło utrzymać jej tak wysokiej lokaty. Do mety dotarła z ponad czterominutowa stratą na dwudziestej pozycji.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Hanna Oeberg